Shoutbox

Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

tiktak
14.09.2020

tiktak
21.08.2020
[https://www.wody.
gov.pl/aktualnosci
/1274-wody-polskie
-uzyskaly-dofinans
owanie-na-rozwoj-o
drzanskiej-drogi-w
odnej-2][/url]

tiktak
10.08.2020

tiktak
04.08.2020
[url][/https://www
.portalmorski.pl/z
egluga/45901-jest-
projekt-uchwaly-ws
-rozbudowy-odrzans
kiej-drogi-wodnej-
na-odcinku-od-malc
zyc-do-lubiaza]

tiktak
04.08.2020
[https://www.porta
lmorski.pl/zegluga
/45876-ruszaja-rem
onty-kanalow-na-sz
laku-wielkich-jezi
or-mazurskich][/ur
l]

Pierwsza Konferencja Rady KapitanówDrukuj

Pierwsza Konferencja Rady KapitanówW dniu 12.10.2013 w Laskowicach k. Prudnika odbyło się I Walne Zebranie Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Żeglugi Śródlądowej i Dróg Wodnych w Polsce „Rada Kapitanów Żeglugi Śródlądowej”. W marynistycznej scenerii Tawerny "Przystań" należącej do kpt. Janusza Jelenia Rada wybrała swoje władze oraz zatwierdziła statut i program działania.

Przewodniczącym Rady Kapitanów został kpt. Czesław Szarek, jego zastępcą kpt. Andrzej Podgórski. Członkiem Zarządu jest także kapitan-senior Tadeusz Rachudała. We władzach Rady są także kapitanowie Janusz Fąfara, Janusz Miszewski i Marian Krakowiak. Na sekretarza Stowarzyszenia desygnowano Gabrielę Tomik.

Bezpośrednio po zebraniu odbyła się pierwsza konferencja zorganizowana przez Radę Kapitanów. Zaproszono na nią zainteresowanych ożywieniem dróg wodnych w Polsce (przede wszystkim Odry) przedstawicieli samorządów Nadodrza, posłów na Sejm RP oraz europosłów z Polski i Czech. Zaproszenia wysłano także do dyrektorów Urzędów Żeglugi Śródlądowej ale z różnych powodów większość nie mogła przybyć i reprezentacja skurczyła się także wyłącznie do Odry.

Konferencję poprzedził występ orkiestry dętej Zespołu Szkół Żeglugi Śródlądowej z Kędzierzyna-Koźla, która dała pokaz musztry paradnej przy dźwiękach nie tylko stricte marszowych. Po pokazie zebrani udali się do sali konferencyjnej a przewodniczący Rady Kapitanów kpt. ż.ś. Czesław Szarek uczynił symboliczny gest: na zabytkowym telegrafie maszynowym ustawionym na "cała wstecz" przełożył manetkę na "cała naprzód" co oznacza, że od tej chwili zabieramy się poważnie za sprawy związane z żeglugą śródlądową w Polsce.

Od lewej: Fryderyk Trauberg, Gabriela Tomik i Marek Piątek (samorządowcy Kędzierzyna-Koźla), kapitanowie: Sławomir Rachudała, Marian Krakowiak, Andrzej Podgórski, Janusz Miszewski, Krzysztof Woś, Czesław Szarek, Marek Kapeluszny, Tadeusz Rachudała, Mieczysław Kozyra, Zbigniew Błaszczyk, Ryszard Szymański, Janusz Jeleń, Janusz Fąfara oraz ks. Marcin Utzig - absolwent TŻŚ Koźle.

W dyskusji panelowej poruszono najistotniejsze na dziś problemy żeglugi śródlądowej i gospodarki wodnej a także transportu i logistyki - głównie w rejonie polskiego i czeskiego Śląska. Bardziej szczegółowa relacja ukaże się na portalu Rady Kapitanów niebawem. Mogę jedynie zapewnić, że nie tylko na naszym telegrafie "przełożono wajchę". Coraz dobitniej dopominają się o żeglugę samorządy, stowarzyszenia i klastry, kręgi przemysłowe i transportowe a także turystyka.

Andrzej Podgórski
#1 | Lukus dnia 22.10.2013 09:46
No i prawidłowo Panowie,oby coś z tego wyszło,bynajmniej tego Wam życze!
Tak na marginesie świetna knajpka,bywam tam czasami przejazdem,na kawkę się z rodziną zatrzymuje! POWODZENIA.
#2 | Rybicki dnia 24.10.2013 23:34
Gratulacje dla pomysłu i bardzo szczere życzenia,aby idee będące podwalinami założenia stowarzyszenia pozwalały Wam trzymać kurs.Przez ostatnie ponad 20 lat zrobiono w Polsce bardzo wiele,aby pokazać Europie,że kraj posiadający oprócz Niemiec najlepsze naturalne uwarunkowania do wykorzystania żeglugi śródlądowej,robi wszystko ,aby ją zniszczyć i wyrzucić poza obręb narodowej gospodarki.Wierzę gorąco,że nadejdzie moment,że kolejni decydenci ,odpowiedzą za zaniechania,które doprowadziły do upadku w Polsce tak ważnej w całej Europie gałęzi transportu jak żegluga śródlądowa.Jako szef stowarzyszenia mającego w statucie promowanie żeglugi sródlądowej w Polsce miałem okazję brać udział w konferencji poświęconej infrastrukturze dużych miast leżących nad rzeką,w której brali udział przedstawiciele Unii Izb Gospodarczych Magdeburg Wrocław,członkowie samorządu Landów Niemiec,Holandii i Belgii.Na konferencję organizowaną przez władze samorządowe-wojewodę- i prezydenta nie przybył nikt(!) z władz województwa i miasta.To wyraźnie wskazuje jaki jest stosunek naszych władz do problemu żeglugi w Polsce.Mam nadzieję,że czas tych pseudo polityków minie i o losie Odry,Wisły i miast portowych zaczną decydować fachowcy.Wtedy Stowarzyszenia takie jak Wasze odegrają należną im rolę.
Serdecznie pozdrawiamy założycieli i członków Stowarzyszenia.Deklarujemy sw0oją pomoc jako Zarząd Stow.Absolwentów Szkół Żegl.Śródl. we wszystkich Waszych inicjatywach.

W.Rybicki
Stow."TŻŚ"

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.

Oceny

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?

  PRchecker.info Free counters!
Apis | Alhenag | Absolwenci TZS | Wierzbnik | Rada Kapitanów | PHP-Fusion PL