Semper Fidelis - spotkanie z KapitanemDrukuj

Semper Fidelis - spotkanie z KapitanemW Zespole Szkół im. Królowej Jadwigi w Czerwińsku nad Wisłą w niedzielne popołudnie 0610.2013 roku odbyło się spotkanie z kapitanem żeglugi śródlądowej Stanisławem Fidelisem.
Uczestników spotkania przywitała Prezes Fundacji Rozwoju Czerwińska nad Wisłą Maria Ziemkiewicz, która zapoznała przybyłych z życiorysem zaproszonego gościa. Krótką historię wodniaków i Towarzystwa Przyjaciół Płocka przedstawił jego Prezes, Paweł Śliwiński.

Po czym nastąpiła dłuuuuga opowieść kpt. ż/ś Stanisława Fidelisa o życiu na wodzie, przeplatana poezją, którą pisał w wolnych od pracy na wodzie chwilach. Duża część opowieści poświęcona była wspomnieniom o rodzinnym Czerwińsku.

SEMPER FIDELIS – Zawsze wierny. Czerwińskowi nad Wisłą i Wiśle

źródło i więcej zdjęć: tpp.plocman.pl
#1 | koj dnia 09.10.2013 16:07
Bardzo dobrze, że organizowane są takie spotkania. Niemniej przeraża mnie coraz bardziej widoczna luka ( bardziej lej po bombie) pokoleniowa marzynarzy śródlądowych. Nie ma 20,30,40 - latków, trzeba będzie powalczyć o promocję żeglugi śródlądowej i szkolnictwo...
#2 | Kongregacja dnia 09.10.2013 18:03
Zostało jeszcze trochę którzy mają ikrę ,uważam ze spotkania w szkołach to bdb. promocja żeglugi ( powrotu do żeglugi) wśród młodzieży, przecież większość nawet nie wie że istniała taka flota.
#3 | Wojciech Rytter dnia 11.10.2013 01:33
Będąc ostatnio na wystawie w Płocku nt.Żeglugi,usłyszałem takie zdanie z ust nastolatka(oglądał zdjęcia parowców)To takie coś jeżdziło ? Ale numer...Świadczy to o tym, jakie pojęcie ma nasza młodzież o histori Żeglugi z przed ledwie 40 lat.Zawód Wodniaka umiera i jest co raz mniej rodzin,które miały do czynienia z Wodą i żyły z niej.Smutne to,ale prawdziwe.A rząd radzi, radzi,radzi a czas płynie ,płynie jak rzeka...Pawle i Stasiu,DOBRA ROBOTA ,takie spotkania.Może ktoś wreszcie zauważy jakie znaczenie dla gospodarki miała praca na Wodzie.Oby nie za póżno.Pozdrawiam całą Zaqłogę.
#4 | Valdemaras dnia 20.10.2013 09:18
Panowie z Płocka tak trzymać robicie dobrą robotę.

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.

Oceny

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Świetne! Świetne! 50% [1 głos]
Bardzo dobre Bardzo dobre 50% [1 głos]
Dobre Dobre 0% [0 głosów]
Średnie Średnie 0% [0 głosów]
Słabe Słabe 0% [0 głosów]

  PRchecker.info Free counters!
Apis | Alhenag | Absolwenci TZS | Wierzbnik | Rada Kapitanów | PHP-Fusion PL