Shoutbox

Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

tiktak
14.09.2020

tiktak
21.08.2020
[https://www.wody.
gov.pl/aktualnosci
/1274-wody-polskie
-uzyskaly-dofinans
owanie-na-rozwoj-o
drzanskiej-drogi-w
odnej-2][/url]

tiktak
10.08.2020

tiktak
04.08.2020
[url][/https://www
.portalmorski.pl/z
egluga/45901-jest-
projekt-uchwaly-ws
-rozbudowy-odrzans
kiej-drogi-wodnej-
na-odcinku-od-malc
zyc-do-lubiaza]

tiktak
04.08.2020
[https://www.porta
lmorski.pl/zegluga
/45876-ruszaja-rem
onty-kanalow-na-sz
laku-wielkich-jezi
or-mazurskich][/ur
l]

I Konwent Marszałków RP w regionie kujawsko-pomorskimDrukuj

  • mkrakowiak74
  • 25.09.2013 07:53:19
  • 1791 czytań
  •  4 komentarze
I Konwent Marszałków RP w regionie kujawsko-pomorskimGospodarka wodna, rządowy program wspierania sportu powszechnego oraz cyfryzacja kraju to główne tematy, które zdominowały debatę podczas wrześniowego, pierwszego w trakcie kujawsko-pomorskiej prezydencji, posiedzenia Konwentu Marszałków Województw RP. Mazowsze reprezentuje marszałek Adam Struzik.

Przedstawiciele województw zajęli się m.in. problematyką dotyczącą gospodarczego i turystycznego zagospodarowania rzek oraz zintegrowania krajowych szlaków wodnych z europejską siecią transportową TEN-T. Debata dotyczy też planowanej reformy gospodarki wodnej i zmian ustawy prawo wodne. Podczas panelu na temat gospodarki wodnej głos zabrali także eksperci m.in. prezes Krajowego Zarządu Gospodarki Wodnej Witold Sumisławski, który zapoznał uczestników spotkania z „Planem rewitalizacji i modernizacji śródlądowych dróg wodnych w perspektywie lat 2014-2020” oraz sekretarz stanu w Ministerstwie Środowiska Stanisław Gawłowski, który wprowadził w zagadnienie reformy gospodarki wodnej

W przyjętym stanowisku przedstawiciele regionów podkreślają, że istotnym punktem projektowanej nowelizacji ustawy prawo wodne będzie oddzielenie funkcji planowania, zarządzania od gospodarowania i utrzymania wód. Pozytywnym rezultatem proponowanych zmian będzie także zapewnienie realnej i efektywnej władzy wodnej oraz wzmocnienie kompetencji koordynujących realizację zadań w sektorze gospodarki wodnej przez ministra właściwego do spraw gospodarki wodnej, w tym również utworzenie Zarządu Dorzecza Wisły oraz Zarządu Dorzecza Odry, jako dwóch państwowych osób prawnych, działających na obszarze tzw. wód rządowych. Zwracają jednocześnie uwagę na zasadniczy mankament dotychczasowych rozwiązań w zakresie gospodarki wodnej, jakim był chroniczny deficyt środków finansowych na utrzymanie i eksploatację urządzeń wodnych, a także niedobór środków finansowych na pilne zadania inwestycyjne, co było przyczyną długotrwałej realizacji lub braku przedsięwzięć inwestycyjnych w gospodarce wodnej.

więcej: mazovia.pl
#1 | Apis dnia 25.09.2013 07:56

Cytaj

Podczas panelu na temat gospodarki wodnej głos zabrali także eksperci

Gdyby żył Andrzej Waligórski dodałby: - Łech, łech, łech: eksperci...

Ciekaw jestem, czy "eksperci" czytają czasami coś oprócz własnych wywodów...

http://www.zeglug...cle_id=311

scontent-a-ams.xx.fbcdn.net/hphotos-ash3/1230036_517528431661744_1612795447_n.jpg
kliknij aby powiększyć
#2 | vasyld dnia 25.09.2013 08:58
Cieszę się tylko, że na INWAPO w Płocku, zabraknie Panów, Gawłowskiego i Sumisławskiego, bo ostatnio wszędzie ich pełno wraz z głoszonymi przez nich... właśnie nie wiem jak to nazwać...dyrdymałami.
#3 | Apis dnia 25.09.2013 09:14
Oni nie pokazują się na konferencjach, na których ktoś mógłby zadawać im niewygodne pytania. Dlatego wybrali Konwent Marszałków gdzieś nad Wisłą a nie Konferencję Odrzańską w Koźlu (ta sama data).

A taki owoc ich pobytu wśród samorządowców:

Cytaj

W przyjętym stanowisku przedstawiciele regionów podkreślają, że istotnym punktem projektowanej nowelizacji ustawy prawo wodne będzie oddzielenie funkcji planowania, zarządzania od gospodarowania i utrzymania wód.

raczej smuci... To jeszcze pogłębi obecny bałagan i namnoży stanowisk dla bezproduktywnych, niekompetentnych i za nic nie odpowiadających urzędników.
#4 | Janusz Fafara dnia 25.09.2013 09:22
Moim zdaniem dyr. Sumisławski zbyt odważnie szafuje słowem REWITALIZACJA.
Definicja rewitalizacji na podstawie Wytycznych Ministra Rozwoju Regionalnego w zakresie programowania działań dotyczących mieszkalnictwa , Warszawa, 13 sierpnia 2008 r. i Komitetu Naukowego Projektu instytutu Rozwoju Miast 15 lutego 2008 r. wyraźnie określa jej stosowanie w przestrzeniach urbanistycznych.
Rewitalizacja (łac. re+vita: ożywienie) to kompleksowy, skordynowany, wieloletni i prowadzony na określonym obszarze proces przemian przestrzennych, technicznych, społecznych i ekonomicznych, inicjowany przez samorząd terytorialny i prowadzony wspólnie ze społecznością lokalną i innymi partnerami w celu wyprowadzenia tego obszaru ze stanu kryzysowego.
Działania rewitalizacyjne polegają na nadawaniu zdegradowanej przestrzeni zurbanizowanej nowej jakości funkcjonalnej i tworzeniu warunków do jej rozwoju poprzez zmniejszanie skali problemów społecznych, wzrost aktywności społecznej i gospodarczej, poprawę środowiska zamieszkania oraz ochronę dziedzictwa narodowego przy jednoczesnym zachowaniu zasad zrównoważonego rozwoju i w obarciu o charakterystyczne uwarunkowania endogeniczne danego obszaru.
Pojęcia "rewitalizacja" nie należy mylić z rekultywacją, rewaloryzacją czy też remontem lub konserwacją. Wszystkie wymienione elementy stanowią bowiem jedynie część kompleksowych działań rewitalizacyjnych.

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.

Oceny

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?

  PRchecker.info Free counters!
Apis | Alhenag | Absolwenci TZS | Wierzbnik | Rada Kapitanów | PHP-Fusion PL