Shoutbox

Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

tiktak
14.09.2020

tiktak
21.08.2020
[https://www.wody.
gov.pl/aktualnosci
/1274-wody-polskie
-uzyskaly-dofinans
owanie-na-rozwoj-o
drzanskiej-drogi-w
odnej-2][/url]

tiktak
10.08.2020

tiktak
04.08.2020
[url][/https://www
.portalmorski.pl/z
egluga/45901-jest-
projekt-uchwaly-ws
-rozbudowy-odrzans
kiej-drogi-wodnej-
na-odcinku-od-malc
zyc-do-lubiaza]

tiktak
04.08.2020
[https://www.porta
lmorski.pl/zegluga
/45876-ruszaja-rem
onty-kanalow-na-sz
laku-wielkich-jezi
or-mazurskich][/ur
l]

W Tczewie dyskutowano o ożywieniu WisłyDrukuj

  • mkrakowiak74
  • 08.09.2013 19:52:16
  • 1999 czytań
  •  0 komentarzy
W Tczewie dyskutowano o ożywieniu Wisły- Wisła nie jest ani tczewska, ani malborska, ale Skarbu Państwa. Dlatego to rząd musi podjąć decyzję o jej uregulowaniu - mówił Mirosław Pobłocki, prezydent Tczewa, a jego stanowisko poparło wiele innych osób. To właśnie w Tczewie samorządowcy, eksperci i dziennikarze rozmawiali, jak ożywić drogę wodną. Dyskusja ta, jak zresztą zauważyli sami zainteresowani, świetnie wpisała się w naszą akcję społeczną "Po drugie: Autostrada wodna na Wiśle". Wielu uczestników spotkania zgodnie przyznało, że najwyższy czas, by m.in. pomyśleć o możliwościach ożywienia żeglugi, by na rzekę powróciły stałe statki.

- W najbliższych dniach na biurko premiera Donalda Tuska trafi kompleksowa informacja związana z korzyściami, jakie dałoby ożywienie żeglugi - nie tylko turystycznej, ale także tej towarowej na Wiśle - mówił Zbigniew Ptak, członek Rady ds.Promocji Żeglugi Śródlądowej w Ministerstwie Transportu.

W naszym województwie od lat brakuje m.in. regularnych rejsów turystycznych. Dlatego też w Tczewie nie tylko rozmawiano, ale również testowano nowy tramwaj wodny Kinga wykonany z aluminium.

- Jednostka może zabrać na pokład maksymalnie 56 pasażerów, jest zadaszona, przestrzenna, odporna na korozję, a zarazem pali niewiele oleju napędowego - podkreślał Andrzej Sikorski, którego firma Alumilex Gdynia wykonała tramwaj.

Sikorski chce sprzedać statek. Jego cena to 1,3 mln zł netto. Tadeusz Wrycza, prezes Towarzystwa Żeglugi Śródlądowej Delta Wisły w Tczewie mówił, że ma nadzieję, iż katamaran kupią nadwiślańskie gminy, co pozwoliłoby uruchomić regularne rejsy np. na odcinku Tczew - Gniew.

Gminy nie są jednak zainteresowane nabyciem statku, mówiąc, że później miałyby m.in. finansowy problem z utrzymywaniem jednostki. Stąd w Tczewie już spekulowano w kuluarach, że udziałem w zakupie Kingi można zainteresować spółkę Zamek Gniew.

Uroczystość w Tczewie zorganizowali: Towarzystwo Żeglugi Śródlądowej Delta Wisły w Tczewie, Tczewskie Centrum Sportu i Rekreacji, Alumilex Gdynia i tczewska Fabryka Sztuk.

Brak komentarzy. Może czas dodać swój?

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.

Oceny

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?

  PRchecker.info Free counters!
Apis | Alhenag | Absolwenci TZS | Wierzbnik | Rada Kapitanów | PHP-Fusion PL