Wyszogród - miasto z widokiemDrukuj

Wyszogród - miasto z widokiemWalory krajobrazowe stwarzają dogodne warunki do wypoczynku i rekreacji. Nasza gmina ma wszelkie walory, by w przyszłości stać się w pełni rozwojową i atrakcyjną. Ze względu na swoje położenie i infrastrukturę, posiada dogodne warunki do lokalizacji nowych firm i przedsiębiorstw oraz przepiękne tereny wypoczynkowo-rekreacyjne. Dlatego nie zwlekaj i wybierz się do odwiedzenia naszej gminy i miasta, a na pewno spotkasz się z gościnnością tutejszych władz oraz mieszkańców. – zachęca burmistrz Wyszogrodu Mariusz Bieniek.

Za kilka tygodni Muzeum Wisły przeniesie się do nowego budynku. Można będzie w nim zobaczyć historię wodniaków mazowieckich związanych z Wisłą, fragmenty najdłuższego drewnianego mostu w Europie, jak również guziki sochocińskie, judaiki oraz naczynia do wyrobu powideł robionych przez zamieszkałych na tych terenach Olendrów.

Przodkowie Olendrów dotarli do Polski w XVIII wieku. Pochodzili z Fryzji na granicy Niemiec, Holandii i Danii. Mówili po niemiecku. Jedni byli ewangelikami -luteranami, drudzy mennonitami, czyli protestantami -pacyfistami. W okolicach Płocka Olendrzy osiedlili się w Kępie Tokarskiej, w Borkach, Troszynie, Wiączeminie, Kazuniu i Wymyślu. Gości z Fryzji miejscowi zaczęli określać mianem „Olendrzy”, jednak z czasem nazwa ta zaczęła określać nie tyle narodowość, co model gospodarowania i organizacji społecznej. Najważniejszymi źródłami utrzymania Olendrów były hodowla bydła, sadownictwo i uprawa ziemi. Słynęli również z produkcji suszonych owoców.

Dnia 25 sierpnia 2013. Wyszogród. Godziny popołudniowe. Po występach grupy folklorystycznej Radość z Białorusi w Wyszogrodzkim amfiteatrze nastąpiło uroczyste nadanie imienia tramwajowi wodnemu, który od kilkunastu tygodni pływa po Wiśle. Tramwaj wodny od dziś nosi nazwę VISTULA. Matką chrzestną tramwaju została p. dyr VISTULA BANK Spółdzielczy.

Burmistrz Miasta i Gminy Wyszogród dziękował nie tylko sponsorowi za wkład finansowy ale również radnym dzięki którym miasto i gmina Wyszogród zmienia się na lepsze, nie tylko pod względem estetycznym ale też gospodarczym.
#1 | Janusz Fafara dnia 26.08.2013 10:11
Wielka szkoda, że w stosunku do roku 2009, kiedy to widziałem fragment starego mostu który bardziej przemawiał do wyobraźni o jego konstrukcji spełniając zarazem rolę mini mola widokowego wychodzącego w stronę rzeki. To co jest teraz to tylko symbol istnienia drewnianego mostu. Natomiast podczas mojego tegorocznego wypadu zaskoczyło mnie zupełnie coś innego. Podziwiając widok Wisły z pozycji amfiteatru zaskoczył mnie widok kobiety myjącej wraz z córeczką ławki amfiteatru . Na moje pytanie, czy szykują amfiteatr pod jakąś imprezę usłyszałem słowa " nie, jest teraz nasza kolej więc myjemy". Komentarz zbędny.
#2 | kwis dnia 26.08.2013 12:47
#3 | kwis dnia 27.08.2013 07:40
http://wyszogrod.pl/o-gminie/galeria?...1#category

fotorelacja z oficjalnej strony miasta z widokiem

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.

Oceny

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?

  PRchecker.info Free counters!
Apis | Alhenag | Absolwenci TZS | Wierzbnik | Rada Kapitanów | PHP-Fusion PL