27-letni mieszkaniec Wrocławia nie wróci z rejsu po OdrzeDrukuj

27-letni mieszkaniec Wrocławia nie wróci z rejsu po OdrzeDo tragicznego zdarzenia doszło 15 sierpnia o godz. 17.40 na Odrze w km 211 w pobliżu Ścinawy Polskiej. Łodzią motorową płynęły cztery osoby. Policja na razie nie podaje szczegółów zdarzenia, badane są bowiem wszystkie okoliczności, a postępowanie jest prowadzone pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Oławie. Wiadomo, że nie było to utonięcie.

- W wyniku doznanych obrażeń, doszło do niewydolności oddechowo-krążeniowej, która była przyczyną śmierci mężczyzny - informuje Wioletta Polerowicz z Komendy Powiatowej Policji w Oławie. - Trwają czynności ustalające przebieg zdarzenia.

Na miejscu zdarzenie przeprowadzono reanimację wrocławianina, ale nie przyniosła rezultatu. Ciało przekazano do zakładu medycyny sądowej w celu przeprowadzenia sekcji zwłok.

źródło: gazeta-olawa.pl
#1 | Apis dnia 16.08.2013 22:52
Według relacji jakie udało mi się usłyszeć - łódź na dużej prędkości uderzyła w ostrogę regulacyjną. Sterujący - prawdopodobnie nie posiadający uprawnień sternika motorowodnego - został wyrzucony z łodzi, uderzył w konary bądź w kamienie na "główce" i zmarł w wyniku obrażeń mimo niemal godzinnej reanimacji. Łódź należała do jego kolegi czy znajomego - nie została wypożyczona z Mariny Oława w Ścinawie Polskiej..
#2 | zgred dnia 17.08.2013 12:05
Jak patrzę co amatorzy wyrabiaja na Wiśle to skóra cierpnie.
#3 | Marian Janas dnia 17.08.2013 13:24
Zastanawia mnie na przykład to czy szlak żeglowny był prawidłowo oznakowany. To znaczy czy ostrogi były oznakowane znakami prawej i lewej strony szlaku żeglownego.
#4 | Ziomal dnia 17.08.2013 16:30
Oczywiście szlak był prawidłowo oznakowany .Znaki brzegowe, pławy szlaku świeciły.Tylko zabrakło czerwonej pulsującej lampki w głowie sternika !!!!!!!
#5 | Apis dnia 17.08.2013 19:05
Panowie! Od połowy lipca na Odrze jest susza hydrologiczna! Ostrogi sterczą z brzegów jak góry! Ślepy sternik sterując tyłem do koła sterowego je widzi! Ale właśnie: sternik (z patentem i doświadczeniem) a nie amator, który myśli, że w łodzi pod nogą ma pedał hamulca jak w swojej BM-ce (nie mylić z BM-500).

Flash not found

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.

Oceny

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?

  PRchecker.info Free counters!
Apis | Alhenag | Absolwenci TZS | Wierzbnik | Rada Kapitanów | PHP-Fusion PL