"Laguna" zwodowanaDrukuj

"Laguna" zwodowanaLaguna, turystyczny statek, który będzie pływał pod nowosolską banderą, została już zwodowana, ale to dopiero początek jej drogi, ponieważ wycieczkowiec musi przejść profesjonalne testy, m.in. próbę rozruchu zespołów napędowych, agregatu czy sprawdzenie instalacji.

Odra jest wizytówką turystyczną województwa lubuskiego. Budowa statków i przebudowa portów mają sprawić, by rzeka odżyła. "Odra dla turystów 2014" to program, dzięki któremu stocznia w Kędzierzynie-Koźlu buduje dwa statki dla Lubuskiego - "Lagunę" i "Zefira". Oba wycieczkowce mają 25 m długości i będą kursować z prędkością 20 km/godz. Wedle pierwszych planów statki na lubuskich wodach miały się pojawić już podczas wakacji. Dziś sytuacja się odwróciła.

- Jeszcze nie wiemy, czy kursy uda się uruchomić podczas lata. W stoczni pojawiły się opóźnienia spowodowane testami, jakie muszą przejść statki. A dyrektor stoczni nie chce deklarować konkretnej daty. Niemniej wszystkie prace są monitorowane - mówi Andrzej Pilimon, prezes Stowarzyszenia "Odra dla turystów 2014".

Co już wiemy? W ub. wtorek odbyło się wodowanie statku "Laguna". To dopiero początek jego drogi, ponieważ wycieczkowiec musi przejść profesjonalne testy, m.in. próbę rozruchu zespołów napędowych, agregatu czy sprawdzenie instalacji. Reportaż z budowy zamieściliśmy na naszych łamach news.php?readmore=1529 w kwietniu br.

Stowarzyszenie zaplanowało już trasy wycieczek. "Laguną" wybierzemy się w krótki rejs z portów Głogów, Bytom Odrzański, Nowa Sól i Cigacice. "Zefir" popłynie z Krosna Odrzańskiego, Eisenhüttenstadt, Słubic, Frankfurtu nad Odrą, Górzycy i Kostrzyna. Znamy także ceny biletów, które będą obowiązywały na statkach. Wejściówka dla osoby dorosłej będzie kosztować 16 zł, dla dziecka 13 zł. Grupy zorganizowane zapłacą za rejs 12 zł.

Obecnie trwa również nabór załogi. Poszukiwany jest bosman z uprawnieniami do obsługi silników do 300 kW, kapitan żeglugi śródlądowej i marynarz. W szczególności poszukiwane są osoby z okolicy Krosna Odrzańskiego, Słubic, Górzycy oraz Kostrzyna. Zgłoszenia przyjmowane są na adres hanna.pralat@gazeta.pl.

Brak komentarzy. Może czas dodać swój?

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.

Oceny

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?

  PRchecker.info Free counters!
Apis | Alhenag | Absolwenci TZS | Wierzbnik | Rada Kapitanów | PHP-Fusion PL