Dzień Dziecka na pokładzie s/p "Oława"Drukuj

Dzień Dziecka na pokładzie s/p "Oława"W Dniu Dziecka - mimo deszczowej pogody - statek pasażerski "Oława" z Mariny w Ścinawie Polskiej przewoził dzieci i nie tylko dzieci na trasie Oława-Brzeg oraz w krótkich pętlach w Brzegu (z przystani pasażerskiej koło mostu w km 199 do ujścia kanału żeglugowego w km 201 i z powrotem). Odra była już po opadach dość wezbrana i dłuższe rejsy nie wchodziły w rachubę ze względu na czas pokonywania rzeki pod prąd - chcieliśmy zaś przewieźć jak najwięcej dzieciaków.

Udało nam się przywołać uśmiech na twarzach tych, którym życie tego uśmiechu skąpiło: dzieciom niepełnosprawnym z warsztatów terapii zajęciowej z Brzegu oraz dzieciom z rodzinnych domów dziecka. Od tych ostatnich otrzymaliśmy przesympatyczny list, który pozwoliłem sobie zacytować oraz zdjęcia i rysunki wykonane przez dzieci podczas rejsu z Oławy do Brzegu.

Witam Kapitanie!
W myśl obietnicy przesyłam zdjęcia z naszej wodnej przygody. W imieniu dzieci i rodzin zastępczych, ze stowarzyszenia "Drogowskaz" w Oławie, jeszcze raz dziękujemy za wspaniały dzień spędzony na Odrze. Dzieci były pełne wrażeń i długo jeszcze wspominały tą wyprawę. Z pewnością tak spędzony Dzień Dziecka, pozostanie im w pamięci. Dziękujemy!

wiceprezes stowarzyszenia - Agata Domaradzka z mężem.
Ja również dziękuję w imieniu swoim i współzałoganta kpt. Mirka Tołwińskiego a także armatora statku - Tomka Strażyńskiego. Zapraszamy na pokład ponownie gdy tylko nadarzy się okazja. To najlepsza forma edukacji młodego pokolenia jak należy zadbać o nasze rzeki.
#1 | koj dnia 11.06.2013 16:58
Super, tak się prowadzi promocję żeglugi śródlądowej.
#2 | Seehund dnia 12.06.2013 18:43
Wspaniała inicjatywa. Brawa dla ARMATORA. Kapitan, jak Kapitan..., oczywiście jak Nasz Kapitan, czyli, że zrobił wszystko jak można było najlepiej. Dzieciaki tego nie zapomną. Tak uczą się rzeki.... .

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.

Oceny

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?

  PRchecker.info Free counters!
Apis | Alhenag | Absolwenci TZS | Wierzbnik | Rada Kapitanów | PHP-Fusion PL