Miły, serdeczny i przyjacielski gestDrukuj

Miły, serdeczny i przyjacielski gestPanie kpt.Władysławie Stypczyński - cieszę się bardzo, że przyjął Pan moją propozycję wymienieniem się naszymi książkami, Pańską ,,STATEK DOMEM A MATKĄ ŻEGLUGA" i moją ,,WISŁA - RZEKA MOJEGO ŻYCIA", których treścią było nasze czterdzistopięcioletnie, pełne przygód, jakże piękne (choć nie zawsze) i kolorowe życie, na pokładach wiślanych i odrzańskich statków.

Szanowny Panie Władysławie: te dwie nasze książki niech będą ilustracją naszej życiowej pasji, która ogarnęła nas przed wielu, wielu laty kiedy to nasze ego syciło nas Nadodrzańską i Nadwiślańską przyrodą, a po Wiśle i Odrze, chodziły majestatyczne holowniki, z których unosił się smętny dym. Te jakże piękne obrazy z tamtych lat, dziś wywołują nostalgiczne zapewne Pana i moje wzruszenia i są nie do zapomnienia.Naszym przesłaniem dla jeszcze żyjących śródlądowych marynarzy niech będzie wskazanie, iż douczając się nieustannie dojdziemy do starości - bo starość jest siedzibą mądrości, roztropności i rozważnej POKORY - w stosunku do naszych polskich rzek. Rzek naszego życia.

Rzeka Wisła, rzece Odrze
Rzeka Odra , rzece Wiśle
Pamięć o nich trwać ma
W słowie i umyśle.

Z marynarskim pozdrowieniem
kpt. Stanisław Fidelis
#1 | Apis dnia 07.06.2013 10:13

Cytaj

wladyslaw styp 06.06.2013 21:40

Panie kpt. Stanisławie Fidelis serdeczne dzięki to był bardzo dobry pomysł, książka doszła z grubsza ją przejrzałem wspaniała historia - marynarzy - rzeki i statków, od jutra zagłębiam się w treść
#2 | Apis dnia 07.06.2013 10:14

Cytaj

Fidelis 07.06.2013 09:32

Panie kpt W.Stypczyński, dziękuje za ciepłe słowa. Ja również Panu dziękuje za tą pełną żeglugowych detali i historii książkę o ludziach i majestatycznych Odrzańskich holownikach. Pozdrawiam.

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.

Oceny

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?

  PRchecker.info Free counters!
Apis | Alhenag | Absolwenci TZS | Wierzbnik | Rada Kapitanów | PHP-Fusion PL