Dni WisłyDrukuj

Dni WisłyTegoroczne, już XXXIV uroczystości Dni Wisły pomimo zachmurzenia i przelotnych opadów deszczu nie odstraszyły mieszkańców Wyszogrodu i okolic, a wręcz przeciwnie, frekwencja przerosła najśmielsze oczekiwania organizatorów. Bez wątpienia olbrzymią atrakcją Dni Wisły był nowy tramwaj wodny jedyny na rzece Wiśle na odcinku Warszawa-Płock.

Niedzielna część uroczystości rozpoczęła się w harcerskim klimacie zespołu WBH – Wszyscy Byliśmy Harcerzami. Po rockowych brzmieniach na scenie pojawił się Burmistrz Gminy i Miasta Wyszogród Mariusz Bieniek wraz z Przewodniczącym Rady Gminy i Miasta Wyszogród Marysiem Mieszkowskim rozpoczynając oficjalną część uroczystości. Burmistrz zachęcał uczestników imprezy do skorzystania z darmowego przejazdu tramwajem po Wiśle, a także do udziału w konkursie na wybór imienia dla Wyszogrodzkiego Tramwaju Wodnego, na którego rozstrzygnięcie zapraszamy 29 czerwca br. na Nabrzeże w Wyszogrodzie (o szczegółach wkrótce poinformujemy).

Podczas niedzielnej uroczystości Wyszogród gościł przedstawicieli władz parlamentarnych i samorządowych, miejscową społeczność, a także przedstawicieli mediów. W tegorocznym święcie Wisły wspólnie z Wyszogrodem aktywnie uczestniczył Jarosław Kret, który zapromuje ziemię wyszogrodzką wspólnie ze swoją ekipą programu „Polska według Kreta” relacja TVP info 23.06.2013 r.

Główną muzyczną gwiazdą programu była Ewelina Lisowska, laureatka programu X FACTOR (TVN), gromadząc pod sceną setki fanów. Po koncercie na scenie wystąpił Roberto Zucaro, który zaprezentował niezapomniane największe włoskie przeboje. Kolejne śpiewy, tańce i okrzyki wywołał zespół Toples – gwiazda tanecznych rytów disco polo. I na koniec porywał publikę zespół Ex Bolo – dobrze znani artyści mieszkańcom Wyszogrodu, ale nie tylko, bo znani są już w całym regionie Mazowsza. Niezwykle ożywiona muzyka, przyciągnęły uwagę zgromadzonych na wyszogrodzkim rynku widzów. Nie zabrakło również bisów.
Serdeczne podziękowania składamy Marszałkowi Województwa Mazowieckiego Panu Adamowi Struzikowi i Staroście Powiatu Płockiego Panu Michałowi Boszko za objęcie Honorowym Patronatem uroczystości Dni Wisły, a za duchowe wsparcie ks. Kanonikowi Zenonowi Glicnerowi.

Organizatorem uroczystości był Burmistrz Gminy i Miasta Wyszogród oraz Rada Gminy i Miasta Wyszogród przy współudziale Centrum Kultury „Wisła” i Miejsko-Gminnej Biblioteki w Wyszogrodzie.

W trzydniowy program świętowania wpisało się wiele imprez między innymi wesoły i rozśpiewany Dzień Dziecka, rozgrywki sportowe piłki nożnej i siatkowej, a także turniej gry w szachy. Imprezami towarzyszącymi były także: wystawa prac fotograficznych pt. „Chwalcie łąki umajone” zorganizowana przez Panią Annę Dąbrowską i Księdza Dawid Witkowskiego – Opiekunów Samorządu Uczniowskiego Zespołu Szkół im. Jana Śniadeckiego w Wyszogrodzie, wystawa starych fotografii mieszkańców Wyszogrodu oraz projekcja filmu „ZIMNO, CIEPŁO, GORĄCO” reż. Zbigniewa Rebzda przygotowana przez Pana Piotra Kaflińskiego.

Wszystko przebiegało w spokoju i co ważne – bezpiecznie. Mamy nadzieję, że spotkamy się za rok i będzie nas jeszcze więcej! Życzymy udanych rejsów tramwajem, a wszystkich Państwa zapraszamy na Nabrzeże Wiślane w Wyszogrodzie!

źródło: wyszogrod.pl
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.

Oceny

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?

  PRchecker.info Free counters!
Apis | Alhenag | Absolwenci TZS | Wierzbnik | Rada Kapitanów | PHP-Fusion PL