Spacer po zaporze w Dobczycach i warsztaty dla dzieciDrukuj

Spacer po zaporze w Dobczycach i warsztaty dla dzieciW czwartek 16 maja w "Gazecie" ukaże się spacerownik po zaporze w Dobczycach. Wspólnie z Regionalnym Zarządem Gospodarki Wodnej w Krakowie zapraszamy również na sobotni spacer po zaporze i niedzielne warsztaty dla dzieci.

W najbliższą sobotę (18 maja) będzie można na własne oczy przekonać się, jak pracuje zapora wodna i hydroelektrownia. Oprócz spaceru po koronie zapory, z której roztaczają się wyjątkowe widoki na dobczycki zbiornik, uczestnicy będą mieli okazję wejść pod jego dno - do podziemnych komór zapory, po których oprowadzi ich kierownik zapory Rafał Słonka. Będzie można także zobaczyć, jak pracuje hydroelektrownia napędzana dwiema turbinami.

Zwiedzanie odbędzie się w sobotę w dwóch 60-osobowych grupach, w godz. 10-12.30 i 13-15.30. Dla zainteresowanych zwiedzaniem o godz. 10 mamy 45 miejsc w autokarze, pozostałe osoby muszą dojechać we własnym zakresie. O tym, jak się zgłaszać, przeczytacie w "Spacerowniku".

Cały tekst: krakow.gazeta.pl
#1 | koj dnia 16.05.2013 17:28
W 2004 roku o mały włos nie zostałem mieszkańcem Dobczyc. Nie mam pojęcia dlaczego jeszcze do tej pory na zalewie nie pojawił się statek spacerowy np SP150. Tylko mi nie piszcie, że to zbiornik wody pitnej dla Krakowa i dlatego nie wolno.
#2 | marek56 dnia 16.05.2013 17:56

Cytaj

Tylko mi nie piszcie, że to zbiornik wody pitnej dla Krakowa i dlatego nie wolno

Ależ właśnie tak dokładnie jest ! Całe szczęście, że ja z niego nie piję (tak mi się wydaje, ale to nic pewnego). Mam przy tym wątpliwości czy szamba domów położonych blisko jeziora są szczelne i odpowiednio często i regularnie opróżniane. Wątpię.
Jakby dopuścili ruch na wodzie, a szczególnie łodzi motorowych to przynajmniej woda byłaby lepiej natleniona. Czystości by to nie pogorszyło.

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.

Oceny

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?

  PRchecker.info Free counters!
Apis | Alhenag | Absolwenci TZS | Wierzbnik | Rada Kapitanów | PHP-Fusion PL