BRACTWO MOKREGO POKŁADU - spotkanie kwietniowe/2013Drukuj

BRACTWO MOKREGO POKŁADU - spotkanie kwietniowe/2013Tym razem wystąpiła szczególna okoliczność inaugurująca spotkanie , mianowicie Marianna i Tadeusz Sobiegrajowie postanowili zaakcentować swoją 44 rocznicę ślubu w gronie koleżanek i kolegów z Bractwa, która wypadła w dniu 4. kwietnia br. Były więc życzenia, kwiaty, i bąbelki oraz tradycyjne 100 lat dla Jubilatów.

Wioletka - kustosz FOMT, omówiła kwestie programu edukacyjnego dla szkół podstawowych, gimnazjów i liceów ogólnokształcących oraz udziału w nich członków Bractwa. Bractwo reprezentować będą Jurek Onderko, Władek Chaszczowski, Witek Samuel, Leszek Mulka, Bronek Kotwicki, Wojtek Kato, Waldek Rybicki. Będą się spotykać z uczniami szkół podstawowych, gimnazjalnych i ogólnokształcących oraz będą mówić o rzeczach dobrze im znanych, t.j. o wodzie i zagrożeniach, rzekach i pracy na wodzie w przeszłości i obecnie, o twórcach budowli wodnych i i ich wykorzystaniu, a także o turystyce wodnej i rekreacji.

Większa część spotkania to prezentacja filmu o rzece Jenisej, pracy na niej i w zlokalizowanych przy niej portach i na dalekiej północy, m. in. poza kręgiem polarnym, gdzie Jenisej kończy swój bieg. Takich obrazów i wzruszeń dostarcza nam brat Janusz Fąfara, czerpiąc materię ze swych bogatych zbiorów. Dzięki Januszu, powtórzymy ten obraz jeszcze kiedyś; było super!

Więcej na stronie Absolwentów z Brücknera 10
Zbyszek Priebe
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.

Oceny

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?

  PRchecker.info Free counters!
Apis | Alhenag | Absolwenci TZS | Wierzbnik | Rada Kapitanów | PHP-Fusion PL