Drogi wodne w Polsce na kartkach pocztowychDrukuj

Drogi wodne w Polsce na kartkach pocztowychPoczta Polska w ramach serii „Drogi wodne w Polsce” wydała właśnie 4 karty pocztowe pokazujące atrakcje Odry. Jedna z kart wyjątkowo na czasie, bo przed tegoroczną operacją Tall Ships pokazuje Szczecin z poprzedniego finału zlotu.

Wcześniej ukazały się też cztery pocztówki na temat Wisły news.php?readmore=1149, mam nadzieję, iż za rok będą to Mazury.

Początkowo miała to być akcja jednorazowa, lecz w wyniku łagodnej perswazji, czyli pokazania różnorodności dróg i szlaków wodnych Polski, form uprawiania na nich wodniactwa, powinna to być seria wieloletnia.

Karty odrzańskie moim zdaniem całkiem niezłe, lepsze od wiślanych – chyba uwzględniono przynajmniej część wcześniejszych uwag krytycznych. Na me ręce przekazano podziękowania za pomoc we wskazaniu ciekawych miejsc, zdjęć i ich autorów dla kolegi dr Janka Pysia, dyrektora Urzędu Żeglugi śródlądowej we Wrocławiu, cenionego i lubianego w naszym środowisku.

Duże wizerunki kartek: poczta-polska.pl.

Od początku sezonu karty powinny być dostępne w nadodrzańskich urzędach pocztowych. Sprzedażą wysyłkową zajmuje się centrum filatelistyczne w Bydgoszczy poczta-polska.pl.

Mirosław Czerny
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.

Oceny

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?

  PRchecker.info Free counters!
Apis | Alhenag | Absolwenci TZS | Wierzbnik | Rada Kapitanów | PHP-Fusion PL