Wrocław uhonoruje prezydencką parę: będzie bulwar KaczyńskichDrukuj

Wrocław uhonoruje prezydencką parę: będzie bulwar KaczyńskichDo końca kwietnia Zarząd Zieleni Miejskiej we Wrocławiu zablokuje samochodom wjazd na plac za urzędem wojewódzkim. Postawi tam słupki, a potem zajmie się renowacją trawnika i poprawą nawierzchni. Miejsce to zostanie nazwane bulwarem Lecha i Marii Kaczyńskich. Decyzja już zapadła. ZZM czeka tylko na poprawę pogody. To działanie nie jest przypadkowe. Teren za urzędem wojewódzkim, który jest fragmentem bulwaru Xawerego Dunikowskiego, będzie przeznaczony tylko dla pieszych. Dostanie też nową nazwę. Osiem dni po trzeciej rocznicy katastrofy samolotu TU-154M pod Smoleńskiem, Wrocław uhonoruje prezydencką parę: Marię i Lecha Kaczyńskich. Uchwała w tej sprawie trafi na sesję rady miejskiej. Z inicjatywą wyszła Solidarność licząc, że w przyszłości będzie tu można postawić pomnik.

- Byłoby to miejsce zadumy - przekonuje Kazimierz Kimso, szef dolnośląskiej Solidarności.

Jest niemal pewne, że projekt przejdzie na sesji 18 kwietnia. Wsparł go prezydent Wrocławia Rafał Dutkiewicz, więc radni z jego klubu podniosą ręce "za".

- Upamiętnimy w ten sposób parę prezydencką - mówi Jarosław Krauze, szef klubu Dutkiewicza i jednocześnie skarbnik zarządu regionu Solidarności.

Radni Prawa i Sprawiedliwości nie mają nic wspólnego z tym przedsięwzięciem, ale będą na "tak".

- To przecież oczywiste - zaznacza Piotr Babiarz, szef klubu PiS. Dziś nie wiadomo, jak zachowa się opozycyjna Platforma Obywatelska. Renata Granowska, przewodnicząca klubu PO: - Porozmawiamy o tym 15 kwietnia, kiedy dostaniemy projekty wszystkich uchwał. Głosy 10 radnych z PO nie będą jednak decydujące. Klub Dutkiewicza ma większość, nie wspominając o głosach PiS.

Przypomnijmy, że PiS krótko po katastrofie pod Smoleńskiem zaproponowało Lecha Kaczyńskiego do tytułu Honorowego Obywatela Wrocławia. Ta kandydatura wywołało wówczas burzę. Władze Wrocławia i radni z komisji nominacyjnej uznali, że wniosek jest niewłaściwy, bo takim tytułem należy honorować jedynie ludzi związanych ze stolicą Dolnego Śląska. PiS nie poddał się i rok później wrócił do swojego pomysłu. Znów bezskutecznie.

Podczas kampanii wyborczej do samorządu w 2010 r. wrocławski PiS planował przemianować tzw. plac Społeczny na plac Prezydenta Lecha Kaczyńskiego. Do dzisiaj radni PiS nie podjęli takiej inicjatywy.

W kwietniu 2011 r. pojawił się kolejny pomysł uhonorowania nieżyjącego prezydenta Lecha Kaczyńskiego. Związek Piłsudczyków zaproponował, by nazwać jego imieniem powstający w ciągu obwodnicy autostradowej most Rędziński. I tym razem inicjatywa nie zyskała szerszego poparcia.

W odróżnieniu od wcześniejszych pomysłów ostatnia inicjatywa Solidarności ma wielkie szanse powodzenia. Dodajmy, że wrocławski magistrat planuje w tym miejscu postawienie ławek, a w przyszłości mają tam cumować statki pływające po Odrze.

div align='right'>źródło: gazetawroclawska.pl
#1 | marines33 dnia 08.04.2013 22:23
ehhhh ,,w przyszłości maja tam cumować statki pływające po odrze ,, statki cumuja tam od dawna kiedy tylko przyjdzie większa woda i przejście pod mostem pokoju jest nie możliwe zawsze pod wojewódzkim stacjonują pasażerki widać magistrat niewiele ma pojęcia co się dzieje pod oknami urzęduSmile
#2 | tomil dnia 08.04.2013 22:35
Może by tak wszystkie ulice, place, mosty itp. miały imię prezydenta, który zginął w wypadku. Czy to nie jest kpina? Jeszcze tam postawić pomnik i jak ktoś się będzie śmiał to go do paki, bo nie zachował powagi i smutku. Bulwar nad rzeką nie jest do smęcenia, to powinno być miejsce radości.
Mam nadzieję, że ten plan nie przejdzie.
Pozdrawiam
#3 | anton681 dnia 22.04.2013 05:43
Mysle, ze najwazniejsza jest sama idea odnowienia tego fragmentu nabrzeza, sam ostatnio tam parkowalem i nie jest to zbyt piekne miejsce, nazwa czemu nie ale pomnik to moze juz nie koniecznie, pozdrawiam

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.

Oceny

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?

  PRchecker.info Free counters!
Apis | Alhenag | Absolwenci TZS | Wierzbnik | Rada Kapitanów | PHP-Fusion PL