Na Wiśle zatonął kuter. Nurkowie poszukują członka załogiDrukuj

Na Wiśle zatonął kuter. Nurkowie poszukują członka załogiNa Wiśle na wysokości południowej granicy Warszawy zatonął kuter pracujący przy obsłudze pogłębiarki. Trwa akcja poszukiwawcza zaginionego członka załogi. Kuter zatonął około godz. 8 w pobliżu Wału Zawadowskiego i ul. Prętowej, tuż przy granicy Warszawy w Wilanowie. Jedna osoba z załogi zdołała się uratować. Na widok tonącego kutra na ratunek łodzią wiosłową ruszył jeden z pracowników piaskarni, który był na brzegu. Wyciągnięty z wody mężczyzna jest mocno wyziębiony, trafił do szpitala. Wciąż nie udało się odnaleźć drugiego członka załogi. Od rana na miejscu wypadku trwa akcja poszukiwawcza, wezwano specjalistyczną jednostkę płetwonurków stacjonującą przy ul. Modlińskiej.

- Warunki są bardzo trudne. Wisła szybko przybiera - mówi asp. szt. Paweł Brzeziński z komisariatu rzecznego.

Kuter był jednostką pomocniczą pogłębiarki pracującej na potrzeby pobliskiej piaskarni. To model KH 200 o długości 8 metrów. Wciąż nie udało się go zlokalizować. Wisła w niektórych miejscach ma głębokość kilku metrów, miejscami przy dnie prąd jest bardzo silny i może przemieścić kuter nawet o setki metrów. Nie wiadomo, jakie były przyczyny wypadku. Ich wyjaśnianiem zajmą się policja i pracownicy Urzędu Żeglugi Śródlądowej, którzy są już na miejscu.

Wiślany wodowskaz w Porcie Praskim wskazał dziś 345 cm. W ciągu doby przybyło 38 cm. Drugi stołeczny wodowskaz znajduje się właśnie w Wilanowie. Według jego pomiaru przybyło 45 cm wody. Poziom wody będzie wzrastał też w następnych dniach. Stan alarmowy to 650 cm.

#1 | 2494 dnia 09.04.2013 06:50
Szkoda człowieka .

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.

Oceny

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?

  PRchecker.info Free counters!
Apis | Alhenag | Absolwenci TZS | Wierzbnik | Rada Kapitanów | PHP-Fusion PL