Prorokini Bieńkowska: W tym roku powodzi nie będzieDrukuj

Prorokini Bieńkowska: W tym roku powodzi nie będzieZbiornik Racibórz Dolny to kluczowy obiekt dla ochrony przeciwpowodziowej doliny Odry i jeden z głównych elementów rządowego "Programu dla Odry 2006". Po katastrofalnej powodzi z roku 1997 w Dorzeczu Odry miał stać się sztandarową inwestycją przeciwpowodziową w Polsce.

Nie dość, że bez przerwy przy tym projekcie majsterkują nieznane krasnale zmieniając "zbiornik retencyjny" w "suchy polder", to po raz kolejny w bliżej nieokreśloną przyszłość oddala się rozpoczęcie jego budowy gdyż Ministerstwo Rozwoju Regionalnego usunęło projekt z listy inwestycji, które miały być w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko dofinansowane z funduszy Unii Europejskiej.

Minister rozwoju regionalnego Elżbieta Bieńkowska komentując swoją decyzję o nie przyznaniu na budowę Zbiornika Racibórz Dolny 330 mln zł dofinansowania z UE powiedziała z rozbrajającą szczerością w piątek 5.04.2013 w Wiadomościach TVP1:

- Za długo trwały prace przygotowawcze i tyle. W tym roku powodzi nie będzie więc myślę, że jeżeli rzeczywiście roboty pójdą szybciej niż prace przygotowawcze to za kilka lat zbiornik będzie gotowy.

Zastanawia nas nie tylko to skąd pani minister ma te prognozy dotyczące nie wystąpienia w tym roku powodzi w Polsce ale głównie fakt, że "prace przygotowawcze" nie był prowadzone przez Kosmitów i chyba należałoby rozliczyć kogo trzeba z czasu ich trwania (z tzw. "ekologami" na czele). No i co jeśli w roku przyszłym i w latach następnych powódź jednak będzie... Powstrzyma ją rzęsami?

Chyba, że w swym "proroczym widzie" dojrzała, iż będzie to już zmartwienie kogoś innego...źródło: naszraciborz.pl
#1 | Wojciech Rytter dnia 07.04.2013 20:10
Czy te imponujące rzęsy p. minister uchronią tereny przed zalaniem ??? Kto wie ....Oby,może ?
#2 | marek56 dnia 07.04.2013 20:21
Rzęsy faktycznie ma... przeciwdeszczowe Smile.
#3 | Wojciech Rytter dnia 07.04.2013 20:24
I PEWNIE PRZECIW POWODZIOWE.ALE CHRONIĄCE EKOLOGÓW,BO EKOLOGICZNE...
#4 | marek56 dnia 07.04.2013 21:19
Co do tej ekologii rzęs to bym dyskutował. To pewnie jakiś Maxfaktor albo inna Mas(z)kara Smile Ale może się mylę. Albo i nie ?
#5 | darpo23 dnia 07.04.2013 22:02
w sumie to przyjmuję zakład że jednak będzie. Na kolejny weekend Miedonia na poziome 6 metrów
#6 | Rysiek Faron dnia 08.04.2013 05:51
No!
To Panu, Panie Premierze już dziękujemy!
My marynarze, prosty lud, dobrze wiemy, że statek najczęściej marnie płynie jak kapitana ma do d...py!
Co to jest? Arogancja? Skrajna głupota? Czy ukartowane podkładanie się pod topór dymisji, po to, żeby jakoś "wytłumaczyć" kolesiów, którzy się już nakradli?
A dla tych, co nie widzą i nie wiedzą o co chodzi, krócej: jaki rząd - taka pani minister.
Aż się prosi, żeby złożyć powiadomienie do Prokuratury na niegospodarność, brak właściwego nadzoru i ewidentne przewalanki finansowe.
Cholera by to wzięła - zepsuli mi dzień. A miało być tak pięknie.
#7 | Wojciech Rytter dnia 08.04.2013 15:49
Ryszard ma całkowitą rację.Tylko...ten prokurator.Kruk krukowi oka nie wykole.Przyjdzie wiosna,woda zejdzie z gór, oby p.min.miała rację.Jeszcze raz brawo za przepowiednie.Rysiu jestem z Tobą ZA.

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.

Oceny

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?

  PRchecker.info Free counters!
Apis | Alhenag | Absolwenci TZS | Wierzbnik | Rada Kapitanów | PHP-Fusion PL