Nowa miotła w KZGW "wymiotła" Zbiornik Racibórz?Drukuj

Nowa miotła w KZGW "wymiotła" Zbiornik Racibórz?Środki na Zbiornik Racibórz "zostaną skierowane na pozostałe projekty odrzańskie". Kluczowa inwestycja przeciwpowodziowa dla woj. śląskiego, zbiornik Racibórz Dolny, została usunięta z listy projektów indywidualnych Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko. Oznacza to, że projekt nie otrzyma ponad 330 mln zł dofinansowania z UE.

Inwestycja ta będzie realizowana ze środków krajowych (ok. 256 mln zł), pożyczki z Banku Światowego (ok. 284 mln zł) oraz kredytu z Banku Rozwoju Rady Europy (ok. 490 mln zł). Czytaj: Komu się powodzi na... powodzi.

Ministerstwo Rozwoju Regionalnego zaktualizowało listę projektów indywidualnych POIiŚ. Zmieniona lista obowiązuje od 29 marca. Zawiera ponad 500 inwestycji o łącznej wartości ok. 240 mld zł. Na liście podstawowej znajduje się 421 projektów o wartości 169 mld zł oraz 97 projektów rezerwowych o wartości ok. 70 mld zł. Dofinansowanie z Unii dla projektów wynosi ok. 132 mld zł (94 mld - lista podstawowa, 38 mld - lista rezerwowa).

Zaktualizowana lista zawiera także 15 nowych projektów, w tym jeden środowiskowy. Usunięto z niej 11 inwestycji. Największym projektem środowiskowym, który został wycofany z listy jest dofinansowanie zbiornika przeciwpowodziowego Racibórz Dolny na Odrze. "Projekt został usunięty z listy w związku z negatywnym wynikiem oceny zgodności projektu z kryteriami merytorycznymi II stopnia przyjętymi przez Komitet Monitorujący POIiŚ" - napisano na stronie resortu.

Czytaj więcej na stronie: www.radakapitanow.pl
#1 | Apis dnia 04.04.2013 10:12

Cytaj

Środki na Zbiornik Racibórz "zostaną skierowane na pozostałe projekty odrzańskie".

Czytaj: na Wrocławski Węzeł Wodny - ukochane dziecko Sumisławskiego. Zabiegał o takie rozwiązanie jeszcze gdy był w RZGW Wrocław.
#2 | Apis dnia 08.04.2013 11:39
Mój powyższy komentarz potwierdził v-min. Gawłowski:

Cytaj

"Zmieniliśmy system finansowania. Dokonaliśmy przesunięcia środków Unijnych, które trzeba było wykorzystać do 2015 roku, z Raciborza na wrocławski węzeł wodny. Tam wszystkie inwestycje zakończymy do 2015 roku" - poinformował Gawłowski.

Wyjaśnił, że analogicznie postąpiono z pożyczką Banku Światowego przeznaczoną na budowę węzła. "Wynegocjowaliśmy z Bankiem przesunięcie terminu oddania inwestycji (zbiornika Racibórz) z 2015 na 2017 rok" - dodał.

Zbiornik Racibórz Dolny powstanie do 2017 r. http://www.portal...46906.html

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.

Oceny

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?

  PRchecker.info Free counters!
Apis | Alhenag | Absolwenci TZS | Wierzbnik | Rada Kapitanów | PHP-Fusion PL