Rekordowe przychody OT Logistics w 2012 r.Drukuj

Rekordowe przychody OT Logistics w 2012 r.Grupa Kapitałowa OT Logistics, jedna z największych firm transportowo-logistyczno-spedycyjnych, właściciel portów i terminali przeładunkowych, przedstawiła (sporządzone według standardów MSR), sprawozdanie finansowe za rok 2012.

Skonsolidowane przychody ze sprzedaży Grupy wyniosły w roku ubiegłym rekordowe prawie 466,8 mln zł i były o 25 mln zł wyższe niż w roku 2011. Grupa w ciągu 12 miesięcy 2012 r. wypracowała zysk netto na poziomie 25,4 mln zł. W analogicznych miesiącach roku 2011 skonsolidowany zysk netto wyniósł 27,7ml zł.

- Jesteśmy zadowoleni z wyników finansowych Grupy w roku ubiegłym. Wzrosły nam w sposób znaczący przychody, które były najwyższe w naszej historii. Poziom wypracowanego zysku netto oraz EBITDA również jest dla nas satysfakcjonujący choć nieco niższy od osiągniętych w 2011 r. Na wyniki wpływ miała przede wszystkim nasza aktywność akwizycyjna oraz zwiększanie udziału w kluczowych dla nas obszarach usług. Konsekwencja w działaniu i osiągnięte do tej pory cele pozawalają nam z optymizmem patrzeć na rok bieżący, który mam nadzieję będzie kolejnym rokiem dynamicznego rozwoju naszej Grupy Kapitałowej – mówi Piotr Chajderowski, prezes Zarządu OT Logistics.

Grupa OT Logistics działa prężnie w segmencie usług żeglugi śródlądowej, spedycji morskiej oraz kolejowej realizowanej głównie na terenie Polski i Niemiec, dostarczając odbiorcom m.in. węgiel, stal, nawozy, produkty rolne, biomasę. Grupa Kapitałowa OT Logistics zajmuje się ponadto organizacją przeładunku wszelkiego typu ładunków w portach zarówno morskich, jak i rzecznych, w terminalach kolejowych, na przejściach granicznych, a także organizacją składowania towarów masowych.

źródło: morzaioceany.pl
#1 | baca_young dnia 07.04.2013 19:18
A to dopiero fenomen!. Wszystkim wokół spada lub leci "na pysk", a OTL szczytuje w najlepsze.Cóż wystarczyło sprzedać Zacisze plus kilka "działek" przejętych awansem za "czapkę gruszek" i wynik jest !

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.

Oceny

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?

  PRchecker.info Free counters!
Apis | Alhenag | Absolwenci TZS | Wierzbnik | Rada Kapitanów | PHP-Fusion PL