Kanał Kiloński zamknięty dla dużych statkówDrukuj

Kanał Kiloński zamknięty dla dużych statkówObydwie duże śluzy w Brunsbüttel z powodu uszkodzeń wrót (wrota nr 1 komory północnej i wrota nr 6 komory południowej) zostały w dniu 8.03.2013 wyłączone z eksploatacji. Z powodu awarii hydrauliki została także wyłączona z ruchu południowa komora małej śluzy. Czynna jest jedynie komora północna.

Do czasu usunięcia uszkodzeń przez Brunsbüttel moga przechodzić jedynie statki o długości do 125 m, szerokości do 20,5 m i zanurzeniu do 6,5 m. WSA Brunsbüttel dąży wszystkimi siłami do jak najszybszego uruchomienia normalnego ruchu. Duża śluza wymaga jednak więcej czasu i uruchomienie przynajmniej jednej z komór planowane jest dopiero na koniec marca.

Niedawno - 28.02.2013 - ruch na Kanale Kilońskim sparaliżowany był przez strajk ostrzegawczy pracowników niemieckiego urzędu żeglugi śródlądowej i morskiej (Link). Urząd żeglugi śródlądowej i morskiej jest instytucją podległą federalnemu ministerstwu transportu. Sprawuje pieczę nad 23 tys. km szlaków wodnych na terenie Niemiec. Protest pracowników obsługujących śluzy spowodował także zakłócenia w komunikacji wodnej w Berlinie, w Zagłębiu Ruhry oraz na rzekach Men i Neckar. W całym kraju w proteście uczestniczyło według związku Verdi kilka tysięcy osób. Oprócz gwarancji zatrudnienia związek zawodowy Verdi domaga się nowych inwestycji w zaniedbaną infrastrukturę szlaków wodnych.

więcej: maritimheute.de
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.

Oceny

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?

  PRchecker.info Free counters!
Apis | Alhenag | Absolwenci TZS | Wierzbnik | Rada Kapitanów | PHP-Fusion PL