Nowy prezes Krajowego Zarządu Gospodarki WodnejDrukuj

Nowy prezes Krajowego Zarządu Gospodarki WodnejStanisław Gawłowski, sekretarz stanu w MŚ wręczył powołanie na stanowisko prezesa Krajowego Zarządu Gospodarki Wodnej panu Witoldowi Sumisławskiemu.

– Nowy prezes na pewno sprosta zadaniom jakie stoją przed nim. Jest to człowiek z wieloletnim doświadczeniem w zarządzaniu, doskonale znający gospodarkę wodną – powiedział wręczając nominację wiceminister Gawłowski.

Witold Sumisławski urodził się w 1959 roku. Jest absolwentem Politechniki Wrocławskiej. W swojej karierze zawodowej zajmował się między innymi konsultingiem, a także był prezesem zarządu dyrektorem naczelnym w Miejskim Przedsiębiorstwie Wodociągów i Kanalizacji we Wrocławiu. W latach 1992 – 2004 był wiceprezesem Izby Gospodarczej Wodociągi Polskie, przewodniczył Dolnośląskiemu Forum Wodnemu. Wykłada także na Politechnice Wrocławskiej. Od sierpnia 2010 roku piastował stanowisko Dyrektora Naczelnego w Regionalnym Zarządzie Gospodarki Wodnej we Wrocławiu. W tym czasie pod jego kierownictwem RZGW Wrocław realizował wiele inwestycji na Odrze czy Nysie Kłodzkiej, które podniosły bezpieczeństwo powodziowe mieszkańców. Między innymi inwestycje na Wrocławskim Węźle Wodnym i remont zbiornika wodnego w Nysie jak również budowa jazu i kanału ulgi w Lewinie Brzeskim.

Najważniejszym zadaniem nowego prezesa będzie dopilnowanie realizacji największych inwestycji wodnych, drugim równie ważnym to dokończenie tworzenie i uruchomienie Informatycznego Systemu Ochrony Kraju przed nadzwyczajnymi zagrożeniami (ISOK) i dokończenie realizacji planów gospodarowania dorzeczami – dodał minister gratulując nominacji nowemu prezesowi.

źródło: mos.gov.pl
#1 | zejman7 dnia 07.03.2013 13:00
Ho, ho,ho.Z taką laurką od Gawłowskiego to się będzie działo.
#2 | vasyld dnia 07.03.2013 14:08
Szkoda gadać, specjalista od wodociągów Smile
#3 | darpo23 dnia 07.03.2013 20:03
Nowy Prezes dostał nowe zadanie ,
gospodarką wodną zarządzanie
To prawie to samo co wodą w kranie
a jak będzie tej wody za dużo
to pająki się wkurzą.
One przeszkody w Odrze zburzą ,
rozpoczną wielkie bagrowanie
aż radość w Odratransie nastanie.
Zaczną się żeglowania dni szczęśliwe
ustaną komentarze kąśliwe
WWW miasto ochroni
a ISOK potwierdzi że winni są jacyś ONI
Bo grunt to dobre zarządzanie
a nie jakieś rzeki pogłębianie.
Blade mam o tym pojęcie
więc wierszyk powstał z zacięciem.

wszystkiego najlepszego Nowemu Prezesowi
#4 | egonzeglarz dnia 07.03.2013 23:28
ale kanał..
#5 | wodyn dnia 08.03.2013 07:50
Ogrom zadań przed Prezesem, ale nic to. Już jest gotowy tekst, który wyjaśnia wszystko i nawet odpiera zarzuty NIK.Trzeba tylko zmienić datę :

http://www.kzgw.g...-2006.html
#6 | vasyld dnia 08.03.2013 08:27
Poniższy link:
http://www.google...7494,d.ZWU odsyła do biuletynu pracowników RZGW z 2011roku. Ciekawi mnie czy szanowny Pan Prezes, wciąż ma taką samą koncepcję finansowania RZGW i czy wciąż będzie dążył do tworzenia spółki prawa handlowego, pracującej na rzecz zarządu. Chciałbym także uzyskać odpowiedź od prezesa, czy we władzach takiej spółki zasiądą jakieś miernoty znające się na gospodarce wodnej, czy może jednak prawdziwi specjaliści od wodociągów czy może fachowcy od portów lotniczych ( Karwowski )? Niestety mam przeczucie, że nie uzyskam tej odpowiedzi od Pana Prezesa.
#7 | wodyn dnia 08.03.2013 13:48
A teraz ,żeby móc pojąć jakimi pieniędzmi dysponuje gospodarka wodna w porównaniu do innych podmiotów ,to proszę poczytać ile PGE EJ1 wyda na badania środowiskowe dla lokalizacji EJ

http://wyborcza.b...rowni.html
#8 | wero69 dnia 12.03.2013 18:41
To najgłupsza z możliwych decyzja ,wynik kolesiostwa ,przy całkowitym braku wiedzy fachowej.Przerażające bo każe domniemywać że tak jest w każdej dziedzinie gospodarki. Bierny ,mierny ale wierny.

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.

Oceny

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?

  PRchecker.info Free counters!
Apis | Alhenag | Absolwenci TZS | Wierzbnik | Rada Kapitanów | PHP-Fusion PL