Shoutbox

Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

tiktak
14.09.2020

tiktak
21.08.2020
[https://www.wody.
gov.pl/aktualnosci
/1274-wody-polskie
-uzyskaly-dofinans
owanie-na-rozwoj-o
drzanskiej-drogi-w
odnej-2][/url]

tiktak
10.08.2020

tiktak
04.08.2020
[url][/https://www
.portalmorski.pl/z
egluga/45901-jest-
projekt-uchwaly-ws
-rozbudowy-odrzans
kiej-drogi-wodnej-
na-odcinku-od-malc
zyc-do-lubiaza]

tiktak
04.08.2020
[https://www.porta
lmorski.pl/zegluga
/45876-ruszaja-rem
onty-kanalow-na-sz
laku-wielkich-jezi
or-mazurskich][/ur
l]

Kolejna część Bulwaru Filadelfijskiego przejdzie rewitalizacjęDrukuj

Kolejna część Bulwaru Filadelfijskiego przejdzie rewitalizacjęKolejny odcinek Bulwaru Filadelfijskiego nad Wisłą w Toruniu, pomiędzy mostem drogowym i przystanią AZS, długości 430 metrów przejdzie w tym roku rewitalizację - poinformowała rzeczniczka prezydenta miasta Magdalena Krzyżanowska.

W kilku ostatnich latach gruntownemu remontowi poddano prawie 1,5-kilometrową część bulwaru pomiędzy mostem drogowym i kolejowym wzdłuż murów Starego Miasta, a także zbudowano zabezpieczenia przeciwpowodziowe pomiędzy mostem drogowym i przystanią AZS. W ramach prac m.in. wykonano żelbetonowe umocnienia skarpy i brzegu, a także wymieniono bruk i naprawiono schody.

W zeszłym roku zmodernizowano przystań AZS. Umocniono prawie 160 metrów brzegu, wykonano 26 punktów cumowniczych i fundamenty pod oświetlenie.

Planowana w tym roku rewitalizacja odcinka pomiędzy mostem drogowym a przystanią obejmie remont nabrzeża i urządzenie bulwaru. Mieszkańcy podczas konsultacji społecznych zdecydowali, że ma to być teren rekreacyjny.

Między nabrzeżem a hotelem Copernicus powstaną ścieżki rowerowe i chodniki, ułożona zostanie sieć wodociągowa i kanalizacyjna oraz zostanie zamontowane oświetlenie i monitoring. Powstanie również utwardzony plac na scenę, boisko do piłki plażowej, badmintona i plac zabaw, a także zostanie wyznaczone miejsce do grillowania. Urząd miasta planuje, że prace rozpoczną się w maju, a zakończą w listopadzie 2013 r.

W tym roku zostaną też usunięte szkody, które powstały jesienią 2012 r. na odcinku prawie 100 metrów, wcześniej już zmodernizowanego Bulwaru Filadelfijskiego pomiędzy mostami. Wówczas osunęła się część nabrzeża. Według przeprowadzonej ekspertyzy główną przyczyną powstania osuwiska była długotrwałe obniżenia poziomu Wisły, co sprawiło, że woda z mniejszą siłą oddziaływała na żelbetową ściankę powierzchni skarpy. Do powstania w skarpie szczelin i rozluźnienia gruntu - zdaniem specjalistów - mogła przyczynić się też powódź z 2010 r., gdy doszło do wypłukania osadów przez wody podziemne.

Remont zostanie sfinansowany przez z pieniędzy Torunia i Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej w Gdańsku, gdyż zrujnowany teren jest własnością miasta i Skarbu Państwa.

Bulwar Filadelfijski położony jest na prawym brzegu Wisły. W znacznej części rozciąga się wzdłuż murów obronnych Starego Miasta. Swoją nazwę otrzymał w 1977 r., po tym, jak rok wcześniej Toruń i Filadelfia stały się miastami partnerskimi.

Brak komentarzy. Może czas dodać swój?

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.

Oceny

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?

  PRchecker.info Free counters!
Apis | Alhenag | Absolwenci TZS | Wierzbnik | Rada Kapitanów | PHP-Fusion PL