Kto się boi napełnienia zbiornika RacibórzDrukuj

Kto się boi napełnienia zbiornika RacibórzGoszczący w dniu 27.02.2013 na sesji Rady Miasta Racibórz eksperci Augustyn Bąbała i Witold Krochmal poinformowali o rychłych planach napełnienia obiektu wodą.

- Nasi szefowie są w Waszyngtonie. Nadzorujemy przebieg budowy Zbiornika Racibórz - przedstawili się radnym goście z Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej i Biura Koordynacji Projektu. Zapowiedzieli szybkie tempo realizacji inwestycji, w maju ma być znany jej wykonawca, a pierwsze roboty powinny zacząć się w 3 albo 4 kwartale bieżącego roku. 2016 rok podali jako termin zakończenia prac.

- Nie znamy przyszłości, a technologicznie zbiornik musi być gotowy na zalanie wodą. Nie wiemy jak przez 20 lat zmieni się sytuacja hydrologiczna w tym rejonie i jak będzie trzeba wykorzystać Zbiornik. Zaraz po wykonaniu go napełnimy, na próbę - poinformowali radę. Wodą będzie napełniany przez 8 miesięcy. Wszystko po to by sprawdzić obiekt zanim nadejdzie powódź.

Te plany nie spodobały się przewodniczącemu samorządu.

- Proszę tego nie robić. Oby suchego zbiornika nie trzeba było używać i kataklizm z 1997 roku się nie powtórzył - skomentował Tadeusz Wojnar.
źródło: nowiny.p
grafika: nto.pl
#1 | wodyn dnia 28.02.2013 08:43
Do Pana Tadeusza co przewodzi samorządowi:same słowa nie wystarczą i dlatego w tej intencji proponuję zarżnąć rytualnie barana , spalić zwłoki i prochy rozsypać na terenie polderu Racibórz.
#2 | koj dnia 28.02.2013 11:28
Fajni są "samożondofcy" w Raciborzu... tak jak i u mnie...
#3 | roman63 dnia 28.02.2013 12:21
2016???????????????????????
#4 | darpo23 dnia 28.02.2013 13:37
zbiornik porównywalny do jeziora Turawskiego to wielka budowla , oby jej jakość nie była porównywalna z budowanymi autostradami bo zabraknie mi czasu aby dobiec do domu i ewakuować się na dach. J.Turawskie jest prawie największym zbiornikiem retencyjnym w Polsce. To będzie największa dziura retencyjna w Polsce.
#5 | Kongregacja dnia 28.02.2013 22:37
Brak słów !!!!
#6 | kaczor_g dnia 01.03.2013 09:38
sprawa jest prosta
w trakcie napełniania należy do zbiornika wprowadzić kilka organizmów, będących na liście gatunków zagrożonych.
Następnie należy sfotografować ptactwo wodne, które odpoczywa na jego taflii, w drodze do zimowych siedlisk - kaczki, gęsi. To da przesłankę do zgłoszenia do sieci Natura 2000 (mln$) ... i nikt nie odważy się spuścić wody.
Przynajmniej raciborzanie i okoliczni mieszkańcy będą mieli pożytek z nowego jeziora. Rozwinie się turystyka, trochę kasy wpłynie, a jak już ten stan potrwa kilka lat to nikt nie będzie chciał go zmieniać.
A nawet jak zechce to będzie musiał się zmierzyć z "ludem"...

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.

Oceny

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?

  PRchecker.info Free counters!
Apis | Alhenag | Absolwenci TZS | Wierzbnik | Rada Kapitanów | PHP-Fusion PL