Shoutbox

Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

tiktak
14.09.2020

tiktak
21.08.2020
[https://www.wody.
gov.pl/aktualnosci
/1274-wody-polskie
-uzyskaly-dofinans
owanie-na-rozwoj-o
drzanskiej-drogi-w
odnej-2][/url]

tiktak
10.08.2020

tiktak
04.08.2020
[url][/https://www
.portalmorski.pl/z
egluga/45901-jest-
projekt-uchwaly-ws
-rozbudowy-odrzans
kiej-drogi-wodnej-
na-odcinku-od-malc
zyc-do-lubiaza]

tiktak
04.08.2020
[https://www.porta
lmorski.pl/zegluga
/45876-ruszaja-rem
onty-kanalow-na-sz
laku-wielkich-jezi
or-mazurskich][/ur
l]

Brzeg Dolny - czy powstanie kolejna marina na Odrze?Drukuj

Brzeg Dolny - czy powstanie kolejna marina na Odrze?Podróż statkiem po rzece, mrożona herbata na tarasie ze schodami schodzącymi do Odry i spacery uroczymi alejkami - takie atrakcje chce zapewnić mieszkańcom Brzegu Dolnego tamtejszy magistrat. Urząd planuje zbudować przystań jachtową.

Projekt mariny, która ma powstać niedaleko przeprawy promowej, jest już gotowy. By można było wcielić go w życie, trzeba jeszcze zdobyć pieniądze na budowę.

– Mamy nadzieję, że środki na ten cel uda nam się dostać z Unii Europejskiej – tłumaczy Zdzisław Jakubowski (57 l.) z magistratu w Brzegu Dolnym.

Przystań ma sprawić, że wybrzeże Odry będzie tętnić życiem. Mieszkańców, poza samą mariną, ma przyciągnąć malowniczo położona kawiarenka i pięknie oświetlone alejki wijące się wzdłuż rzeki.


źródło: fakt.pl
#1 | Apis dnia 27.02.2013 06:26
Jeśli nie dokończy się przedtem stopnia wodnego Malczyce - cały projekt nie ma sensu: przy pierwszym "zrzucie" wody wszystko popłynie jak ten kajak, którego szukano na wodzie a znalazł się w ogrodzie "well covered" lub raczej "sehr gut versteckt" http://www.zeglug...dmore=1283 .

Ale może taka lokalizacja wymusi w końcu naprawę ostróg od mostu kolejowego do km 300 i oczyszczenie pól między nimi. Akurat w tym roku trwać ma remont stopnia wodnego Brzeg Dolny. Szkoda, że przy okazji projektowania przystani nie myśli się nigdy o przeciwległym brzegu. W moim Brzegu tez nie pomyślano: straszą tam chaszcze zasypane butelkami PET i zwykłymi śmieciami choć to okolica Zamku, który miano podziwiać z przystani.
#2 | bolo dnia 27.02.2013 19:06
Coś się dzieje! To dobrze, że chcemy wypoczywać nad rzekami, dobrze że ktoś o tym myśli, projektuje. Ale nie do końca. Muszą wszyscy przyjąć do wiadomości że bez unormowania , ustabilizowania poziomu wody w rzece, takie projekty, jeśli nawet będą zrealizowane, to będą duże trudności z utrzymaniem obiektu w należytym stanie technicznym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.

Oceny

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?

  PRchecker.info Free counters!
Apis | Alhenag | Absolwenci TZS | Wierzbnik | Rada Kapitanów | PHP-Fusion PL