Port w Nakle rozbudowuje się na lądzieDrukuj

Port w Nakle rozbudowuje się na lądzieNawet zimową porą nie ustają prace przy basenie portowym w Nakle. Bydgoski Budopol postawić ma tu do jesieni obiekty służące żeglarzom, m.in. kapitanat, bosmanat, warsztat szkutniczy, pokoje gościnne. Na razie przy Noteci w Nakle jest tylko basen portowy, który ma ponad 10 tys. metrów kw. powierzchni. Jego budowę zakończono rok temu. Cumować tu może nawet 30 jednostek różnej wielkości. W sezonie był tu nawet spory ruch.

- Będzie jeszcze większy, gdy powstaną budynki zaplecza - prognozują w Starostwie Powiatowym w Nakle. Bo to powiat jest inwestorem przedsięwzięcia. Przetarg na realizację drugiego etapu prac w porcie rzecznym wygrał bydgoski Budopol. Jak informowały władze powiatu - firma podjęła się zadania za 4,5 mln zł. Wsparcie z Kujawsko-Pomorskiego Urzędu Marszałkowskiego wynieść ma ponad 1,9 mln zł.

Plac budowy przekazano wykonawcy pod koniec października ub. r. Szybko zaczął się na nim ruch. Robót nie przerwano nawet w czasie obfitych opadów deszczu i śniegu. Zrobiono jedynie tymczasowe zadaszenie, które chroniło budowlańców. Gdy zajrzeliśmy tam kilka dni temu zadaszenia już nie było. Zdemontowano je. Przy pracach zbrojeniowych uwijało się kilkanaście osób. Robili m.in. szalunki przed wylaniem betonu.

W fatalnym stanie jest teraz droga dojazdowa do portu rzecznego, zupełnie zniszczona przez ciężarówki dowożące materiały budowlane. Autem osobowym lepiej tam nie jechać. A budowlańcy spieszą się, bo czasu na wykonanie zadanie nie mają wcale dużo. Wszystko musi być gotowe do 30 września br.

Inwestycja przewiduje m.in. powstanie obok basenu portowego dwóch połączonych ze sobą budynków. Będzie w nich kapitanat, bosmanat, sala konferencyjna, kilka pokoików gościnnych, a także warsztat szkutniczy, magazyn i wypożyczalnia sprzętu. Zaprojektowano też boisko do siatkówki i miejsca parkingowe.
źródło: pomorska.pl
fot. Maja Stankiewicz
#1 | Brzytwa dnia 14.02.2013 13:36
I tak trzymać oby z sił nie opadli...
#2 | 1109 dnia 14.02.2013 15:43
W tym sezonie, po Sterze na Bydgoszcz, odwiedziny w Nakle.Marudzenie, wypicie flaszki, złożenie gratulacji i powrót do Kruszwicy.
Może jeszcze na piwo do Czarnkowa.
Sezon jakoś minie bez nudów.
Pozdrowienia Włodek.
#3 | 2494 dnia 14.02.2013 15:44
wkoncu sie oka? rz/z e Smile ze oni jakis Praktiker albo Biedronke buduja ?
#4 | slepowron dnia 14.02.2013 19:32
Panie Kapitanie "Apis" - gdzie można kupić słownik języka, bo nic nie rozumiem. Analfabeta Jacuś. Pozdrowienia
#5 | Apis dnia 14.02.2013 19:54

Cytaj

"Hyba w ksiengarni.... Momętami terz nie rozómię..."

Grin
#6 | bolo dnia 14.02.2013 22:52
Wielkie brawa za komentarze do trzeciego! Trzeba się naprawdę skupić by zrozumieć o co chodzi. Utrzymane w klimacie trójki. A co do budowy to napewno powstanie tam szerokie zaplecze przystani. Zresztą szczególnie w Nakle powinno być wzorowo bo to przecież szkoła.
#7 | Pawko dnia 18.02.2013 20:29
Szkoda ze takiego czegoś nie chcą zrobić u nas, w koźlu. Nie mowie tutaj o Odrze bo jak wiadomo wahania stanu wód w zimę jest różny i wszystko by zalało, ale miedzy śluzą Kłodnica-Sławięcice mogła by śmiało jakaś marina powstać. Przy wsparciu pieniężnym ze strony miasta i jakiegoś prywatnego przedsiębiorcy na pewno dało by się coś wykombinować. Mamy już Marine Lasoki i ruch w sezonie jest tutaj na prawdę nie mały. Przeszkodą u nas jest duża ilość sluź a za każda bodajże trzeba zapłacić 10zł, wiec prosty rachunek, rejs Wrocław-Gliwice-Wrocław kosztowałaby 600 złotych za same śluzy, wydaje mi się, że w dobie "kryzysu" jest to duży wydatek nie wliczając do tego Paliwa, jedzenia, picia itp. itd. Czekam na zakonczenie prac w Nakle i Pozdrawiam!!!
#8 | Bartek sailor dnia 21.02.2013 22:33
Mam nadzieję, że w tym przypadku budowlańcy ukończą inwestycję na czas, kibicuję rodzinnemu miastuSmile
#9 | tiktak dnia 21.02.2013 22:49
Galeria zdjęć budowy Mariny w Nakle .
http://www.powiat-nakielski.pl/conten...ms_id=1488

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.

Oceny

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?

  PRchecker.info Free counters!
Apis | Alhenag | Absolwenci TZS | Wierzbnik | Rada Kapitanów | PHP-Fusion PL