Nowy budżet UE - w Polsce żegluga nadal nie dostanie nic?Drukuj

Nowy budżet UE - w Polsce żegluga nadal nie dostanie nic?Przyznana Polsce w budżecie UE na lata 2014-2020 kwota 72,9 mld euro na politykę spójności będzie można zainwestować w badania naukowe, połączenia drogowe, transport czy cyfryzację kraju - komunikuje Ministerstwo Rozwoju Regionalnego.

"Środki te będzie można zainwestować w m.in. badania naukowe i ich komercjalizację, kluczowe połączenia drogowe (autostrady, drogi ekspresowe) rozwój przedsiębiorczości, transport przyjazny środowisku (kolej, transport publiczny) cyfryzację kraju (szerokopasmowy dostęp do Internetu, e-usługi administracji) czy włączenie społeczne i aktywizację zawodową" - napisano w komunikacie.

W założeniach wskazano, że wzrosną wydatki na innowacyjność gospodarki oraz na cele związane z gospodarką niskoemisyjną. Środki na transport będą skoncentrowane na modernizacji kolei, budowie i modernizacji kluczowych połączeń komunikacyjnych, np. autostrad, dróg ekspresowych i głównych dróg krajowych. Zmniejszą się przede wszystkim nakłady na drogi lokalne.

Dokument przewiduje, że znacznie szerzej stosowane będą instrumenty finansowe (m.in. pożyczki, poręczenia), zwłaszcza w obszarze wsparcia dla przedsiębiorców. Znacznie więcej funduszy będzie zarządzanych na poziomie regionu, co oznaczać będzie wzrost odpowiedzialności województw za prowadzoną politykę rozwoju.
czytaj całość: newsweek.pl
#1 | Seehund dnia 10.02.2013 21:22
Dlaczego nic? Przecież "transport przyjazny środowisku", "aktywizacja zawodowa", a przede wszystkim "włączenie społeczne" to przecież żegluga śródlądowa. Jest promyk nadziei, gdyż Premier rozpoczyna, na wielka skalę , konsultacje społeczne http://www.pb.pl/2993720,89203,tusk-r...a-w-polske
#2 | Apis dnia 11.02.2013 07:14
Z moich rozeznań wynika, że na żeglugę śródlądową pójdzie gigantyczne... 0,48 % ze środków przeznaczonych na transport. To może w przyszłości (za 7 lat) wzrosnąć do okrągłej liczby... 1,5 %.

Kolej może jest przyjazna środowisku, ale nie Polakom: http://wiadomosci...olki_.html Albo to: http://wiadomosci...licje.html

Jak jej się da jeszcze więcej pieniędzy to tylko jeszcze bardziej podniosą sobie pensje
http://www.fakt.p...419,1.html

Jest nadzieja, że "złapiemy" Tuska w drodze i przedstawimy nasze argumenty.
#3 | 2494 dnia 11.02.2013 10:36
drodzy kolezanki i koledzy zdradze wam taka jedna tajemnice .
My przygotowujemy sie do otwarcia nowego srodka transpotu w wyschnietych i zaniedbanych korytach naszych rzek . te 0,48 starczy na pozyskanie nowych kadr z MON , MSWiA czy BOR tak jak napisal pan Kapitan w przyszlosci srodki te maja wzrozsnac na rozbudowe infrastruktury i premje. narazie projekt jest TAJNY .
nic nie dostaniemy .
#4 | vasyld dnia 11.02.2013 11:18
Tak jak Seehund, wykażę się być może nie uzasadnionym optymizmem, ale może należy wykorzystać to, że jaśnie panujący będzie chciał się teraz trochę przymilić wyborcom. Jest Rada Kapitanów, ze swoją notabene potrzebną rezolucją z "Konferencji...", jest Stowarzyszenie Teraz Odra, jest ZPAŚ, są szkoły i uczelnie w dorzeczu Odry, jest wiele innych organizacji. Może czas przestać szarpać się między sobą, o to kto więcej zrobił dla żeglugi śródlądowej, a spróbować razem doprowadzić do spotkania z Premierem, na którym będzie można zasypać go konkretami i argumentami. I nie we Wrocławiu, Opolu czy Szczecinie, tam rządzący mają już wyborców, ale np. w Nowej Soli czy Kostrzynie nad Odrą, Premier sam powiedział, że szczególnie ważne dla niego są samorządy lokalne. Chyba czas aby wszyscy, którzy tak się ciągle na portalu troskają o żeglugę, wzięli się do roboty. Jeśli będzie taka potrzeba to też służę pomocą, nawet cholera jeżeli miałaby ona polegać na wniesieniu krzeseł do sali w której takie spotkanie miało by się odbyć.

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.

Oceny

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?

  PRchecker.info Free counters!
Apis | Alhenag | Absolwenci TZS | Wierzbnik | Rada Kapitanów | PHP-Fusion PL