Konferencja "Gospodarka wodna wczoraj, dziś, jutro"Drukuj

Konferencja "Gospodarka wodna wczoraj, dziś, jutro"W dniu 7.02.2013 w siedzibie Urzędu Miasta Kędzierzyn – Koźle odbyła się konferencja przedstawicieli środowisk naukowych, zawodowych, turystycznych i służb związanych z Odrą na płaszczyźnie ratownictwa, ochrony przeciwpowodziowej oraz reprezentantów organizacji związkowych, samorządu terytorialnego i biura poselskiego poseł Kolendy-Łabuś. Z powodu obowiązków nie dotarł Prezydent Miasta. Zabrakło też przedstawicieli przemysłu stoczniowego.

Konferencja maiła na celu wypracowanie wspólnego stanowiska w sprawie dalszego sposobu gospodarowania wodami powierzchniowymi w kontekście przygotowywanej reformy gospodarki wodnej. Po długiej i ożywionej dyskusji zgodzono się z tym, że bez oddolnych nacisków i inicjatyw generowanych głównie przez samorządy terytorialne jako reprezentację społeczeństwa nadal będą powielane dotychczasowe błędy więc bez radykalnej zmiany tego stanu nic na lepsze wzdłuż Odry się nie zmieni. Konferencja przyjęła rezolucję, która wraz z szerszą relacją opublikowana jest na stronie Rady Kapitanów Żeglugi Śródlądowej.
      
2410
<
#1 | pirydion dnia 10.02.2013 09:19
Co z tego wynika-jak zwykle NIC-pozdrawiam Panów KAPITANÓW
1
<
#2 | Apis dnia 10.02.2013 11:19
Znalazł się drugi taki na stu Grin

Cytat

Błogosławieni, którzy nie mając nic do powiedzenie nie próbują ubrać tego w słowa
2785
<
#3 | oderman dnia 10.02.2013 12:06
No więc spróbuję ubrać to w słowa!
Jak zauważyłem Rada Kapitanów to:
Pan Szarek, który zasłynął z tego, że łapie się każdej, zazwyczaj nieudanej inicjatywy. Swoim postępowanien rozwala przedsięwzięcie. A przykładów mamy mnóstwo.
Pan Podgórski, któremu zależy wyłącznie na propagowaniu swojej strony działając jak media komercyjne. Byle więcej wrzawy wokól portalu i poularność rośnie.
Pan Kapeluszny. Poczciwy emeryt, który nic nowego w tej dziedzinie nie jest w stanie zrobić.
Kolejna sprawa to petycja w sprawie Pani Tomik. Szanowni Kapitanowie! W tym kraju są konkursy na stanowiska w instytucjach państwowych. Pani Tomik mogła brać udział w konkursie na Prezesa KZGW. Ta petycja to niwypał. Pani Tomik ma zerowe doświadczenie w tej dziedzinie.
Ja żyję z Górnej Odry. Mam do Panów pytanie. Co zrobiliście w sprawie Odry? Kiedy bedzie uruchomiony szlak (15 marca się zbliża). A jak bedziemy się śluzaować i czy wogóle będziemy podczas remontu Chróścic?
Panowie Kapitanowie! Zróbcie coś.
Tylko na miłość Boską nie petycję, bo to nic nie daje.
Merytoryka Panowie. Merytoryka się kłania.
Pozdrawiam.
Czynny oderman
182
<
#4 | Greg dnia 10.02.2013 13:17
J.F.K powiedział kiedyś:

Cytat

Nie pytaj, co twój kraj może zrobić dla ciebie, zapytaj, co ty możesz zrobić dla swojego kraju

Parafrazując nieco ten cytat odpowiem więc pytaniem na pytanie @odermana: co Ty zrobiłeś dla Odry i żeglugi oprócz krytykowania tych, którzy zrobić coś chcą i robią to już ładnych kilka lat bez żadnych profitów? Merytoryczną odpowiedź poproszę a nie w stylu "bo u was murzynów biją... (Szarek wszystko rozwala)"!
1
<
#5 | Apis dnia 10.02.2013 15:28
Merytoryczna dyskusja polega na operowaniu rzeczowymi argumentami i posługiwaniu się dowodami. Pan @oderman chyba nawet nie przeczytał do końca i ze zrozumieniem informacji z konferencji ani treści przyjętej przez Konferencję rezolucji. Nie wie też czym jest Stowarzyszenie "Rada Kapitanów" - myląc jej reprezentację z samą Radą. Proponuję więc się dokształcić zanim zabierze się głos - na dodatek zarzucający kilku osobom brak kompetencji, złą wolę czy niemal (jak w moim przypadku) oszustwo.

Mając nadzieję, że Pan @oderman potrafi posługiwać się internetem równie biegle jak przy pisaniu uszczypliwych komentarzy - odsyłam go do Ustawy Prawo wodne, art 89.3 (Dz.U. z 2012 poz. 145) w brzmieniu obowiązującym od 23 stycznia 2013. Z tekstu ustawy wynika, że jedynie Prezes KZGW wyłaniany jest w drodze konkursu. Wiceprezesów mianuje minister, więc rezolucja (a nie "petycja" ) jest jak najbardziej zasadna i - jako zgłoszenie kandydatury do otwartego i konkurencyjnego naboru - zostanie skierowana do właściwych organów.

Jeśli nasza inicjatywa już na starcie zyskuje takie "poparcie" zatroskanego, rzekomego (anonim) łodziarza - ciężka droga do naprawy Rzeczypospolitej Rzecznej nas czeka. Ale też nikt nie mówił mi, że będzie łatwo gdy siedem lat temu tworzyłem ten niekomercyjny portal. Gdzie wtedy byli różni "odermani"? Cóż takiego dla Odry i żeglugi robili? Jakie inicjatywy podejmowali poza skakaniem sobie nawzajem do oczu?

Jestem wstępnie umówiony na wywiad z Panią Rzecznik RZGW Wrocław aby poruszyć przed otwarciem sezonu nawigacyjnego na Odrze wszystkie nurtujące nas problemy a Pana @odermana zachęcam do ujawnienia się i zapraszam do towarzyszenia mi przy tym wywiadzie i aktywnego udziału poprzez osobiste zadawanie pytań Pani Łońskiej i Panu Karwowskiemu. Ja będę jedynie trzymał kamerę, OK?
501
<
#6 | jarek malibu dnia 10.02.2013 17:22
Nie miejcie złudzeń przez najbliższe 10-15 lat w temacie naszych rzek i szlaków żeglugowych nic nie będzie się działo, pieniądze jak nawet przyjdą z uni europejskiej to i tak się rozpłyną na kolejne projekty, studia rozwoju, ochronę środowiska i gospodarkę przeciwpowodziową. Czyli para w gwizdek tak było, jest i jeszcze długi czas będzie. Najlepszym przykładem są te pieniądze które teraz rozporządzili na remonty i odbudowy. Odra niestety dzisiaj wymaga całkowitej modernizacji do IV klasy minimum a to są całkiem inne sumy pieniędzy, do tego jeszcze brak jest u nas lobby które widziało by konkretne zyski, wolą lobbować za koleją i drogami. Dopóki unia europejska nie przymusi decydentów dopóty nie będziemy mieli szans na żeglugę w tym kraju. Taki to kraj, smutne ale niestety prawdziwe.
316
<
#7 | Kongregacja dnia 13.02.2013 11:21
,,Odermana'' chetnie zaproszę do siebie, porozmawiamy albo pogadamy... Wiem ze to któryś z naszej braci, ale......
Marek Kapeluszny

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.

Oceny

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?


Free counters!
Apis | Alhenag | Absolwenci TZS | Wierzbnik | Rada Kapitanów | PHP-Fusion PL