Shoutbox

Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

tiktak
14.09.2020

tiktak
21.08.2020
[https://www.wody.
gov.pl/aktualnosci
/1274-wody-polskie
-uzyskaly-dofinans
owanie-na-rozwoj-o
drzanskiej-drogi-w
odnej-2][/url]

tiktak
10.08.2020

tiktak
04.08.2020
[url][/https://www
.portalmorski.pl/z
egluga/45901-jest-
projekt-uchwaly-ws
-rozbudowy-odrzans
kiej-drogi-wodnej-
na-odcinku-od-malc
zyc-do-lubiaza]

tiktak
04.08.2020
[https://www.porta
lmorski.pl/zegluga
/45876-ruszaja-rem
onty-kanalow-na-sz
laku-wielkich-jezi
or-mazurskich][/ur
l]

Zator na Wiśle, starosta płocki ogłosił pogotowieDrukuj

Zator na Wiśle, starosta płocki ogłosił pogotowieStan pogotowia powodziowego obowiązuje od godz. 12 w niedzielę dla miast i gmin Wyszogród i Gąbin oraz dla gmin: Słubice, Bodzanów, Mała Wieś i Słupno. Ostatnie odczyty pokazują poziom wody 554 cm w Kępie Polskiej (stan alarmowy dla tej miejscowości to 450 cm) oraz 478 cm w Wyszogrodzie (stan alarmowy to 550 cm).

- W Kępie Polskiej w ciągu półtorej godziny poziom wody w rzece podniósł się o metr - poinformowała w niedzielę przed południem rzeczniczka starostwa Dagmara Kobla-Antczak. Jak dodała, woda piętrzy się mniej więcej na trzech czwartych szerokości Wisły, ale z boku znajduje ujście.

Na razie sześć lodołamaczy, które stacjonują we Włocławku, nie opuściło bazy. - O ich wprowadzeniu do działania decyduje Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej na podstawie swojej oceny sytuacji - wyjaśniła Dagmara Kobla-Antczak.

Hydrolodzy ostrzegają. Woda w niektórych rzekach przekroczyła już stany alarmowe. Wszystko, przez topnienie śniegu i padający deszcz. Hydrolodzy spodziewają się dalszego wzrostu poziomu wody, która przekroczyła już stany ostrzegawczych na Bugu, w Krasnymstawie, na Tyśmienicy w Tchórzewie.

- Na Krznie w Malowej Górze poziom wody będzie wzrośnie powyżej stanu ostrzegawczego i może osiągnąć stan alarmowy - wyjaśnia Wawrzyniec Kruszewski, synoptyk z Biura Prognoz Hydrologicznych.

Dorzecze Wisły

Stan wody (03.02.2013) w dorzeczu Wisły układa się głównie w strefie wody wysokiej i średniej. Stan wysoki zanotowano na Brynicy, Nidzie, Kamiennej, Wieprzu, Tyśmienicy, Radomce, Pilicy, większości rzek zlewni Bugu i Narwi, Bzurze, Drwęcy i Brdzie oraz lokalnie na Wiśle, Przemszy, Sole, Sanie.

Zjawiska lodowe:

Lód brzegowy obserwowano na Popradzie, Omulwi i Wkrze oraz lokalnie na dolnej Wiśle, na Dunajcu, Wieprzu, Narwi i Bugu. Pokrywę lodową obserwowano na Bugu, Krznie i lokalnie na Wiśle powyżej zbiornika Włocławek, na Narwi i Biebrzy. Spływ kry odbywał się lokalnie na dolnej Wiśle i Wisłoce. Wodę na lodzie obserwowano lokalnie na Narwi i Biebrzy.

Dorzecze Odry

Stan wody (03.02.2013) w dorzeczu Odry układa się głównie w strefie wody wysokiej. Stan średni notowano na Kłodnicy, Nysie Kłodzkiej, Widawce i Noteci oraz lokalnie na Odrze, Ślęzie, Bystrzycy, Strzegomce, Kaczawie, Bobrze, Kwisie i Warcie. Stan niski zanotowano lokalnie na Małej Panwi, Nysie Kłodzkiej i Strzegomce.

Zjawiska lodowe:

Spływ kry notowano lokalnie na dolnej Odrze


#1 | Zawada dnia 03.02.2013 22:58
W Płocku Wisła właśnie ruszyła.

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.

Oceny

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?

  PRchecker.info Free counters!
Apis | Alhenag | Absolwenci TZS | Wierzbnik | Rada Kapitanów | PHP-Fusion PL