Shoutbox

Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

tiktak
14.09.2020

tiktak
21.08.2020
[https://www.wody.
gov.pl/aktualnosci
/1274-wody-polskie
-uzyskaly-dofinans
owanie-na-rozwoj-o
drzanskiej-drogi-w
odnej-2][/url]

tiktak
10.08.2020

tiktak
04.08.2020
[url][/https://www
.portalmorski.pl/z
egluga/45901-jest-
projekt-uchwaly-ws
-rozbudowy-odrzans
kiej-drogi-wodnej-
na-odcinku-od-malc
zyc-do-lubiaza]

tiktak
04.08.2020
[https://www.porta
lmorski.pl/zegluga
/45876-ruszaja-rem
onty-kanalow-na-sz
laku-wielkich-jezi
or-mazurskich][/ur
l]

Czy we Wrocławiu na Odrze będą osiedla mieszkań na wodzie?Drukuj

Czy we Wrocławiu na Odrze będą osiedla mieszkań na wodzie?Ponad 3,5 miliarda złotych wyda Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej na modernizację Wrocławskiego Węzła Wodnego. Już za cztery lata Odra ma być bardziej bezpieczna i przyjazna dla żeglarzy. Inwestycje już teraz rozpoczynają modę na rzekę także wśród prywatnych inwestorów.

Wrocławski Węzeł Wodny to największa w Polsce sieć dróg wodnych i budowli hydrotechnicznych w ramach aglomeracji miejskiej. Elementy WWW ciągną się od Opatowic do Rędzina. Wśród nich znajduje się wiele blisko 100 letnich cudów techniki.

Jak donosi Gazeta Wyborcza inwestycje Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej we Wrocławiu rozpocznie remont kanału powodziowego przy mostach Jagiellońskich. Pozostałe inwestycje mają być prowadzone między innymi na jazach Zacisze i Różanka. Udrożniony zostanie Kanał Miejski oraz poszerzone koryto rzeki od jazu Psie Pole do mostów kolejowych Poznańskich. Z kolei bulwary od mostu Grunwaldzkiego do Tumskiego, Piaskowego, Uniwersyteckiego, Dmowskiego i Mieszczańskich wypięknieją i zostaną rozbudowane o ścieżki rowerowe, zejścia do wody i miejsca do cumowania.

Przedstawiciele RZGW przekonują też, że Odrą we Wrocławiu coraz bardziej interesują się inwestorzy. Tylko w tym roku miały wpłynąć trzy wnioski o budowę barek restauracyjnych, sześć o budowę pływających pomostów, trzy o budowę marin. W Gazecie Wyborczej czytamy też, że dwie duże firmy deweloperskie, wrocławska i zagraniczna są zdecydowane na budowę osiedli na wodzie. (*) Wygląda na to, że projekty pomysłowych Wrocławian (na Odrze istnieją już dwa domy) podchwycili teraz deweloperzy.

- W prawie nie ma mowy o ładzie przestrzennym na wodzie, o doprowadzeniu mediów, o opłatach. Za grunt w centrum miasta płaci się przecież bardzo słono, a za zacumowanie domu w centrum tylko tyle co za zacumowanie barki, sto złotych rocznie tzw. opłaty za zajęcie gruntu pokrytego wodami - mówi dla Gazety Wyborczej Witold Sumisławski dyrektor RZGW we Wrocławiu.

Urzędnicy odpowiedzialni za rzekę zapowiadają też przekazanie większych kompetencji samorządom co z kolei ma ułatwić dostęp do Odry mieszkańcom miasta.
#1 | Apis dnia 31.01.2013 08:51
Basen Portu Zimowego Osobowice już przekształcono bezprawnie w "wodę stojącą" aby brać kasę od developerów http://www.zeglug...dmore=1366

Tylko patrzeć jak nieliczne jednostki będą pływać po WWW slalomem pomiędzy domami o ile w ogóle nie postawi się tam znaku A1 http://www.zeglug...rowstart=1 ...
#2 | roman63 dnia 31.01.2013 09:17
A może mieszkania na wodzie będą budowane dla urzędników z Wrocławia? Po co płacić ogromne pieniądze za grunt w mieście jak można płacić grosze dla państwa i zająć cały akwen. Taki dom można przemieścić np. bliżej Warszawy jak ma się perspektywę awansu. Coś mi się wydaje, że koniec żeglugi jest bliski a węgiel do Wrocławia ze Śląska będzie się nosić na plecach. I tak ta nasza kochana łodziarka (od której zależy też los gospodarki wodnej) jest dobijana coraz bardziej kontrowersyjnymi decyzjami.
#3 | Wojciech Rytter dnia 31.01.2013 19:30
POlsko,POlsko dokąd zmierzasz ,płyniesz...na łachy ?
#4 | Apis dnia 05.02.2013 13:36
Otrzymałem od Pani rzecznik RZGW Wrocław sprostowanie nastepującej treści:

Cytaj

Nieprawdą jest, że RZGW we Wrocławiu wyznaczył Kanał Żeglugowy na potencjalną lokalizację dla osiedli na wodzie. Kanał Żeglugowi stanowi drogę wodną, która musi spełniać parametry III klasy drogi wodnej. Oznacza to, że szerokość kanału musi wynosić ok 35 m, a głębokość 2,5 m. Gdyby w tym miejscu powstała inwestycja typu domy na wodzie, ograniczyłaby szlak wodny, co skutkowałoby niespełnieniem wymogów III klasy drogi wodnej.

Ponieważ cytowałem wiadomość za serwisem http://wroclawnad...ezel-wodny a on wprowadził do tekstu zmiany po interwencji Pani rzecznik - muszę i ja wprowadzić korektę zaznaczając w tekście oprotestowane frazy.

Cytaj

(*) RZGW wyznaczył im miejsca, wzdłuż wybrzeża Słowackiego oraz na Kanale Żeglugowym (ten fragment tekstu usunięto w źródle po interwencji Pani rzecznik RZGW).
#5 | Janusz Fafara dnia 05.02.2013 18:30
A jak rozumieć źródłowy tekst w w pełnym brzmieniu wobec sprostowania Pani Rzecznik, przecież dalej jest w tej formie w sieci.
http://wroclaw.gazeta.pl/wroclaw/1,35...Wodny.html
#6 | Seehund dnia 05.02.2013 19:35
Czy może mi to ktoś wytłumaczyć gdzie to jest?

Cytaj

na Kanale Żeglugowym (za pierwszym z mostów Jagiellońskich, patrząc od strony miasta).
#7 | Apis dnia 05.02.2013 19:43
Tego nikt nie wie... Nawet Pani rzecznik, bo zapytałem Grin Pan Sumisławski "plącze się w zeznaniach"... Jeśli dla tego pana "od strony miasta" jest od... Norwida - to pod pierwszym mostem Jagiellońskim jest ... Kanał Powodziowy a jego idea chyba przeczy osadnictwu na wodzie. Tak to jest jak ktoś ogląda Odrę z Centrum Dowodzenia (nazwanego już przez łodziarzy "Houston" - http://www.zeglug...dmore=1366 ) - nieczynnego zresztą... A podatnika trochę kosztowało.
#8 | Seehund dnia 05.02.2013 20:08
Nasi załoganci już rzucili hasło UWOLNIĆ ODRĘ. Może należy otworzyć nowy temat z dwukropkiem po tym haśle i wpisywać: od czego? Oczywiście bez wulgaryzmów!
#9 | Janusz Fafara dnia 05.02.2013 21:47
To sam jaśnie panujący na Norwida stworzył Automatyczne Centrum ,, Houston " http://www.google.pl/url?sa=t&rct=j&q...4586,d.d2k A łodziarze powinni nazwać ten twór Centrum Operacyjne BAJKONUR. Link do Houston długo się ładuje, cierpliwości.
#10 | Magdalena Lonska dnia 06.02.2013 15:40
Panie Kapitanie Apis, przesłałam Panu odpowiedź mailem o następującej treści:

Cytaj

"Dzień dobry Panie Kapitanie, w odpowiedzi na Pańskie pytanie dotyczące potencjalnych lokalizacji na Wrocławskim Węźle Wodnym dla domów na wodzie, informuję, że RZGW we Wrocławiu opracował procedurę, zgodnie z którą każdy wniosek jest indywidualnie rozpatrywany i przekazywany celem zaopiniowania do Urzędu Żeglugi Śródlądowej oraz do UM Wrocław. "

Pozostaję jak zawsze do dypozycji ;-).
#11 | Apis dnia 06.02.2013 15:48
Dziękuję Pani Magdo za wyjaśnienie. Właśnie miałem zamiar dodać jego treść tutaj ale cieszę się, że Pani zrobiła to osobiście. Mój komentarz wyżej był napisany jeszcze przed tym wyjaśnieniem.
#12 | Magdalena Lonska dnia 06.02.2013 15:56
Dziękuję Panie Kapitanie. W przypadku jakichkolwiek potrzeb informacyjnych z Państwa strony proszę o kontakt. Pozdrawiam serdecznie. MŁ
#13 | Apis dnia 06.02.2013 15:59
Tytuł newsa też zmieniłem, bo brzmiał: We Wrocławiu na Odrze zamiast żeglugi będą osiedla co w świetle sprostowania i wyjaśnienia jest przesadą. Myślę że teraz jest OK, ale lekceważenie żeglugi nadal nas niepokoi.

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.

Oceny

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?

  PRchecker.info Free counters!
Apis | Alhenag | Absolwenci TZS | Wierzbnik | Rada Kapitanów | PHP-Fusion PL