Rusza nowa Giełda pracyDrukuj

Rusza nowa Giełda pracyDziś została aktywowana usługa Premium SMS obsługi dostępu do zamieszczania ogłoszeń w nowej Giełdzie Pracy. Można się zapoznać z wyglądem i układem aplikacji pod odnośnikiem "Giełda nowa" w menu nawigacyjnym (po lewej stronie). Do końca stycznia działa równolegle z nową "stara" Giełda. Wszyscy poza pośrednikami mogą z niej jeszcze bezpłatnie korzystać.

Przypominam, że ogłoszenia muszą dotyczyć ofert pracy bądź poszukiwania pracy w żegludze. Wszelkie inne treści i treści niezgodne z prawem czy dobrymi obyczajami mimo opłacenia będą usuwane!

Dodana jest kategoria dla ogłoszeń typu "dowóz na burtę". To jedyne miejsce na ogłoszenia inne niż "dam pracę" czy "szukam pracy" ale także ściśle należy przestrzegać zasad powiązania z naszą branżą.

1.02.2013 "stara" giełda zostanie zlikwidowana. Wszystkie ogłoszenia będą płatne według podanych w nowej aplikacji zasad. Wyjaśniam pokrótce, że aby dodać ogłoszenie wysyłamy SMS z kodem AP RNZ2 (między literami AP a resztą kodu jest spacja) lub AP.RNZ2 (tu zamiast spacji jest kropka) na nr: 91058. W odpowiedzi otrzymamy kod, który należy wpisać w odpowiednie pole. Cena SMS'a 10 zł (12,30 brutto) - czas emisji ogłoszenia - 1 tydzień.

Zarejestrowani użytkownicy naszego portalu zobaczą pod "szukajką" nowej Giełdy link do swoich ogłoszeń, które będą mogli edytować, poprawiać itp. Niezarejestrowani nie mają tej możliwości. Aby się zarejestrować w serwisie klikamy na samej górze po prawej stronie serwisu odnośnik "Rejestracja".
#1 | Antaro dnia 28.01.2013 21:45
"Każdy istniejący porządek ma to do siebie, że trzeba go bez przerwy robić". Kapitanie mam nadzieję że obraliśmy właściwy kurs. Pozdrawiam.
#2 | Apis dnia 29.01.2013 08:39
Aplikacja jest wciąż na etapie testów - proszę więc wstrzymać się do oficjalnej daty 1.02.2013 z dodawaniem ogłoszeń, bo mogą jeszcze wystąpić "błędy dzieciństwa".
#3 | Teos dnia 29.01.2013 09:53
Andrzej, uważam że pomysł z płatną giełdą pracy jest bardzo dobry. Mam jedynie wątpliwości co do czasu emisji. Jeden tydzień to naprawdę bardzo mało, kilka razy zdarzyło mi się szukać pracę i sądzę że 2 tygodnie to naprawdę rozsądne minimum, zwłaszcza dla poszukujących pracy.
#4 | Apis dnia 29.01.2013 12:14
Biorę pod uwagę wszystkie sugestie, ale pamietam też sytuacje, które opisałem tu:
http://www.zeglug...08#c160559
#5 | gosc34 dnia 29.01.2013 20:05
pomysl beznadziejny kompletnie nieprzemyslany jesli ktos szuka pracy to przewaznie nie ma kasy a tu dodatkowe wydatki 10 zl na tydzien to duzo zdecydowanie rozumie kasa jest do zarobienia ale czy az tyle musi kosztowac ten sms a nie np 1.50 zl symbolicznie
#6 | Apis dnia 29.01.2013 20:56
Było za darmo... Trzeba było to doceniać np. w formie dotacji na działanie serwisu
http://www.zeglug...page_id=30 .

Jest w Załodze kilku takich, którzy wcale nie korzystają z Giełdy a te 10-20 zł co miesiąc wpłacają regularnie od kilku lat. Gdyby tak robili wszyscy a nie kilku - nie byłoby płatnej Giełdy. Na dodatek zysk byłby większy, bo SMS-em trzeba się podzielić 50-50 z operatorem a wpłata na konto - nawet mała - to w całości kasa na portal. Proponuję więc kolego: załóż portal, opłać serwer, domenę, dbaj o komputer aby był zawsze sprawny i siedź przy nim po kilkanaście godzin dziennie za darmo (przecież nie płacisz mi pensji a sam jestem obecnie bezrobotny) czy też za te "symboliczne" 75 gr od SMS-a plus "premia" w postaci obelg w e-mailach lub komentarzach.

Strona istnieje siódmy rok a większość kosztów jej prowadzenia spoczywa na mnie i na zaledwie kilkunastu osobach-darczyńcach regularnie wpłacających drobne kwoty bądź jednorazowo rocznie zasilając większą. Korzystający z Giełdy to w znakomitej większości niezarejestrowani w serwisie (goście) i kompletnie im zwisa kto finansuje ten portal a uważają, że wszystko im się należy za friko.

Zanim więc ktokolwiek powie, że pomysł jest beznadziejny i nieprzemyślany - niech najpierw przemyśli to co napisałem wyżej... Krytykować potrafi każdy - zaoferować coś od siebie - niewielu. Mogę przecież całkiem zlikwidować Giełdę i nie będzie problemu. I coraz bliżej mi do takiej decyzji zwłaszcza że poucza mnie ktoś, kto dopiero co dodał wpis do Giełdy. Za friko.
#7 | Apis dnia 30.01.2013 09:38
Po małych perturbacjach związanych z "wiekiem niemowlęcym" nowa Giełda Pracy działa już poprawnie. Kilka ogłoszeń, których autorzy wysłali SMS-y a otrzymali błędne kody zostało tam przeze mnie zamieszczonych. Jeśli wszystko będzie OK a użytkownicy zdyscyplinowani - pomyślę o wydłużeniu czasu emisji ogłoszenia zgodnie z sugestią Teosa.
#8 | damjamjam dnia 30.01.2013 10:15
Również popieram pomysł z płatną giełda. Nie od dziś wiadomo, że jak coś jest za darmo to tzw. "roszczeniowcy" nie szanuja tego, bo uważają, że im sie po prostu należy jak psu kość. Może jak zapłacą - zaczną szanować albo po prostu znikną i przestaną dublować swe bezsensowne anonse. Pozdrawiam serdecznie
#9 | gosc34 dnia 30.01.2013 16:01
damjamjam sluchaj lizanie dupy to twoja mocna strona rozumiem,ale ty chyba sam nie rozumiesz tego co napisales przeczytaj sobie doladnie to co napisales ,jak mozna nie szanowac gieldy pracy i mówic ze cos sie komus tu nalezy tutaj oczywiecie nie będe wiecej pisal z tobą bo to niema jakiegokolwiek sensu.
#10 | damjamjam dnia 30.01.2013 21:30
gość34- ( http://demota.pl/...f_Bralczyk ) - przecież nigdy nie pisałeś ze mną.Wiem,że czytanie ze zrozumieniem jest trudne-ale spróbuj-to nie boli.I daruj sobie te osobiste wycieczki.Wyraziłem swój pogląd nikogo nie oskarżając(odniosłem sie tylko do mailowej wymiany przedstawionej przez Apisa).
#11 | Apis dnia 06.02.2013 17:26
Dyskusję o płatnej giełdzie pracy chciałbym zakończyć takim oto przykładem. Znany już niemiecki serwis publikujący wszelkie wiadomości z dróg wodnych śródlądowych www.bonapart.de także prowadzi "Giełdę pracy" (Jobbörse) pod adresem http://www.bonapa...

Czytamy tam w zasadach:

Cytaj

Arbeitssuchende inserieren kostenlos. Nach 60 Tagen wird das Inserat automatisch gelöscht. Wer länger online bleiben möchte, zahlt 10 Euro (zzgl. MwSt.) für jeden weiteren Monat.

Poszukujący pracy zamieszczaja ogłoszenia za darmo. Po 60 dniach anons jest automatycznie kasowany. Kto chce aby ogłoszenie pozostało dłużej - płaci 10 Euro+VAT (~50zł) za każdy następny miesiąc.

Cytaj

Stellenangebote kosten 100 Euro (zzgl. MwSt.). Nach 60 Tagen wird das Inserat automatisch gelöscht, soweit keine Verlängerung geordert wird.

Oferty miejsc pracy kosztują 100 Euro+VAT (~500 zł) za 60 dni bez możliwości przedłużania.

Porównajmy: nasza bezpłatna giełda funkcjonowała ładnych kilka lat. Wpisy były tam emitowane przez 30 dni. Wielu ogłaszających się na pewno powtarzało swoje ogłoszenia częściej niż raz w ciągu tych 30 dni nie płacąc nic - i tak przez kolejne lata. Teraz więc przyszedł okres "powtarzania" ogłoszeń i związanymi z tym opłatami.

Znamienne, że wszystkie (kilka) uwagi krytyczne jakie dotychczas otrzymałem e-mailem pochodzą od osób, które na naszym portalu zainteresowane były wyłącznie giełdą. Co trzy dni dodawali swoje ogłoszenia w giełdzie nie wykazując jakiejkolwiek innej aktywności (komentarze, forum, nadsyłanie newsów, zdjęć itd.).
#12 | Apis dnia 10.02.2013 10:11
Minął pierwszy, dziesięciodniowy okres pracy Giełdy. Zainteresowanie zamieszczaniem wpisów jest rzecz jasna mniejsze niż poprzednio gdy Giełda była darmowa ale to wcale nie oznacza zmniejszenia jej skuteczności - wręcz przeciwnie: nie ma teraz dodawanych co trzy dni ogłoszeń tych samych osób dzięki czemu wzrosła siła przebicia wpisów dodawanych obecnie.

Ponieważ wszyscy są zdyscyplinowani więc zgodnie z obietnicą wydłużyłem czas emisji do 10 dni. Wszystkie dodane od teraz ogłoszenia będą już widoczne dłużej.

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.

Oceny

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Świetne! Świetne! 33% [1 głos]
Bardzo dobre Bardzo dobre 33% [1 głos]
Dobre Dobre 0% [0 głosów]
Średnie Średnie 0% [0 głosów]
Słabe Słabe 33% [1 głos]

  PRchecker.info Free counters!
Apis | Alhenag | Absolwenci TZS | Wierzbnik | Rada Kapitanów | PHP-Fusion PL