Podsumowanie "Topora"Drukuj

  • Zbigniew Toporowicz
  • 27.01.2013 08:20:42
  • 1928 czytań
  •  4 komentarze
W związku z podpisaniem kontraktu na dość długi okres czasu przemyślałem pewne sprawy i chciałem teraz podsumować okres mojego udziału w Stowarzyszeniu TŻŚ.

1. Zakładając Stowarzyszenie w Dusznikach mieliśmy wszyscy entuzjazm i zapał do pracy. Szybko ostudzono ten zapał. Obecnie Stowarzyszenie ma 238 członków z czego składki zapłaciło w 2012 37 i w tym roku 6 osób. Wynika prosty rachunek ze około 18% płaci składki reszta unika tego obowiązku. Zresztą jak chciałem na ten temat porozmawiać na ostatnim Zlocie to zbyto mnie słowami: nie mam takich drobnych do zapłaty lub tez wręcz powiedziano nie zawracaj nam tym gitary.

Starczyłoby na wszystkie koszty Stowarzyszenia gdyby wszyscy wpłacili tylko bieżące składki. Dzięki temu starczyło by na wszystko i nie musiałbym "żebrać" o wpłaty na różnego rodzaju Fundusze celowe. Mam dość "żebrania".

2. Sala Tradycji naszej Szkoły. Skoro nie ma odzewu na sfinansowanie szafek sam je finansuję i w najbliższym czasie przekaże kasę na ten cel. Przynajmniej jedna rzecz dokończymy i jak przyjadę z wnuczkami do Wrocławia będę mógł im pokazać swoją szkołę i jej tradycje.

3. Podziękować chcę tym którzy opłacali składki oraz wszystkim sponsorom którzy wspomagali finansowo lub materiałowo Stowarzyszenie TŻŚ. W szczególności nie członkom Stowarzyszenia i nie Absolwentom. Dziękuje bardzo w imieniu Swoim i Zarządu Stowarzyszenia.

4. Chcę również podziękować wszystkim Nauczycielom i Pracownikom szkoły, z którymi przez te 7 lat udało mi się spotkać. mam nadzieje że również w następnym roku - roku kiedy mój rocznik będzie obchodził 60 urodziny i 40 lecie ukończenia szkoły dane mi będzie spotkać wielu z nich i powspominać czas pobytu w Szkole.

5. Udało się prze te 7 lat wiele zrobić i odzyskać wiele pamiątek. Mamy piękną odznakę Absolwenta w sumie wykonano ich około tysiąca. (cdn.)

Dawać, dawać naucz się
Zanim zaczniesz brać
Zacznij dawać to, co masz
Póki jeszcze czas
Nigdy dawać nie bój się
Trzeba przemóc strach
Będziesz lepszy, nie ten sam
Gdy coś komuś dasz

To takie proste jak dwa razy dwa
Lecz mało kto
Umie dawać
Dawać innym
Choć potrafi brać

Lecz nie po to daje się
By coś w zamian wziąć
Jeśli będziesz dawać tak
To popełnisz błąd
Czasem także zdarza się
Przypomnijmy tu,
Że ktoś daje po to, by
Dziękowano mu

To takie proste jak dwa razy dwa...

Dawać trzeba bo ktoś nie ma,
A ty właśnie masz
Dawać ładnie, delikatnie
A nie byle jak
Dawać, dawać naucz się
Zanim zaczniesz brać
Zacznij dawać to, co masz
Póki jeszcze czas

To takie proste jak dwa razy dwa...
Słowa: Maciej Zembaty
#1 | Rysiek Faron dnia 27.01.2013 11:19
Witaj Zbyszku.
Może wyjdę w Twoich oczach (a może i nie tylko w twoich) na "mądralę", ale po różnych doświadczeniach z różnymi Stowarzyszeniami (min. ze "Naszym" Stowarzyszeniem) odważę się tylko na jedną refleksję: członkowie KAŻDEJ społeczności muszą mieć autentyczne powody (i oczywiście potrzeby) żeby się ze swoją społecznością utożsamiać. Bez tego aspektu (w moim pojęciu: warunku sine qua non) nie da rady. I choćbyś sobie "żyły wypruwał" skazany będziesz - wcześniej czy później - na powolną agonię każdego prawie przedsięwzięcia. Smutne to, ale prawdziwe. Nie mam prawa do jakiejkolwiek oceny działalności "Naszego" Stowarzyszenia, bo, jak pewnie pamiętasz zrezygnowałem z członkostwa w pierwszym roku jego działalności z powodu (delikatnie mówiąc) zawirowań charakterologicznych niektórych Kolegów, z którymi urzędujący Zarząd nie umiał (czy też nie chciał) sobie poradzić. Śledzę jednak z uwagą wszelkie wydarzenia i (chociaż na odległość) wiernie kibicuję Waszej (Naszej) działalności. Jeżeli kiedykolwiek uznasz, że mógłbym być jakoś przydatny daj znać, a dołożę starań, żeby nie pozostać głuchym na wezwanie.
Pozdrawiam Cię serdecznie.
Z wyrazami niekłamanego szacunku - Rysiek Faron
#2 | 2494 dnia 28.01.2013 05:22
no niestety do 1953 rocznika sie nie dopisze i im bliskich lecz wtrace dwa grosze .
Co sobie bedziesz humor roztrajal czlowieku nerwy i upokorzenie sa tobie potrzebne zeby chodzic i zebrac ? o kase . Zycie jak pory roku ma cztery etapy pewnie sam dobrze o tym wiesz Smile a o ten rok sie nie przejmuj dopiero sie zaczol wiem ze strach pomyslec ile osob ureguluje naleznosci w 2013r . moge cos zalecic , uzyles takich ladnych slow zjawie sie z Wnuczkami i pokaze Swoja Szkole . Szkola juz przminela a teraz sa wnuki o nich mysl nawet jesli maja godne zycie a nie o stowarzyszeniu jak sam widzisz stowarzyszenie o Tobie zapomnialo moze nie cale ale 3/4 . Powodzenia Bedzie Dobrze
#3 | bebut1 dnia 28.01.2013 11:56
Witaj Zbychu. Trochę się udzielam w Środowisku Absolwentów, wiem co się dzieje w tym naszym bagienku. Chciałbym więcej ....ale im więcej będziesz się zajmował sprawami naszego środowiska tym więcej będziesz obrywał w łeb. Zawsze znajdzie się niezadowolony malkontent. Wiesz dobrze jak to jest. Szkoda, że chcesz się odsunąć. Śmiało mogę napisać ,że w Stowarzyszeniu takich ludzi jak Ty jest niewielu. Dobrze rozważ swoje posunięcia , Serdecznie pozdrawiam Jacek Mączyński -niestowarzyszony...
#4 | Apis dnia 28.01.2013 12:14
Zbyszku, ja swój komentarz dodałem tu: http://www.tzs.ze...re=97#c136

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.

Oceny

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?

  PRchecker.info Free counters!
Apis | Alhenag | Absolwenci TZS | Wierzbnik | Rada Kapitanów | PHP-Fusion PL