Elektrownia w Niedzicy pozostanie w rękach państwaDrukuj

Elektrownia w Niedzicy pozostanie w rękach państwaNie będzie na razie prywatyzacji Zespołu Elektrowni Wodnych w Niedzicy. Proces został zamknięty bez rozstrzygnięcia - poinformowało na swojej stronie internetowej Ministerstwo Skarbu.

W lakonicznym komunikacie resort tłumaczy, że wygasła umowa przedwstępna sprzedaży akcji ZEW zawarta pół roku temu z ENERGO-PRO A.S. oraz jej spółką zależną Cambert Investements sp. z o.o.

Ministerstwo Skarbu chciało sprzedać 2.258.379 akcji imiennych ZEW Niedzica, które stanowią 100 proc. jej kapitału zakładowego. W skład Zespołu Elektrowni Wodnych Niedzica wchodzą Elektrownia Niedzica (92 MW), Elektrownia Sromowce Wyżne (2 MW), Elektrownia Łączany (2,5 MW) oraz Elektrownia Smolice (2 MW).

Rozpoczęta półtora roku temu prywatyzacja wzbudziła protesty podhalańskich samorządów i polityków PiS. Wskazywano m.in. na sporne kwestie dotyczące kwestii nieuregulowanych spraw własnościowych terenów pod i w okolicach zbiornika wodnego. Według portalu gospodarczego wnp.pl wpływ na fiasko sprzedaży elektrowni w Niedzicy mogą mieć też przedłużające się prace nad projektem ustawy o odnawialnych źródłach energii.
źródło: gazeta.pl
Fot. Marek Podmokły / Agencja Gazeta
#1 | 38 dnia 07.01.2013 16:35
Zapewne z tegoż to powodu radość zapanowała w szeregach Polskiego Stowarzyszenia Flisaków Pienińskich w Sromowcach, których bezpiecznie spławianie tratew jest w głównej mierze uzależnione od tempa przepływu wód w Dunajcu, a regulowane [poza stanami wysokimi wody] przez Elektrownie Wodne w Niedzicy i Sromowcach Wyżnych... jak wieść gmina niesie, dotychczasowe władze Elektrowni sprzyjały potrzebom flisaków pienińskich w tym zakresie.... Smile
#2 | koj dnia 07.01.2013 19:31
uff... chcieli sprzedać kurę znoszącą złote jajka..
#3 | marek56 dnia 07.01.2013 20:10
Bo takie kury najlepiej się sprzedaje. A nowy nabywca je na żywca patroszy, patroszy aż w końcu padną i przestaną jakiekolwiek jaja znosić. Znam to dobrze...
Ale dobrze, że chociaż tę kurę dało się uratować. Przynajmniej na razie.

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.

Oceny

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?

  PRchecker.info Free counters!
Apis | Alhenag | Absolwenci TZS | Wierzbnik | Rada Kapitanów | PHP-Fusion PL