W Niemczech wysoka woda. Znów wstrzymano ruch na NeckarzeDrukuj

W Niemczech wysoka woda. Znów wstrzymano ruch na NeckarzeWzrost stanów wody na Neckarze spowodował ponownie wstrzymanie żeglugi. Pomiędzy Mannheim i Heilbronn utknęło 30 statków. Szczyt fali spodziewany jest około północy w Heidelbergu.

- Ostatnio Neckar funduje nam istną huśtawkę nastrojów i emocji. Trzeci raz w ciągu dwóch tygodni zamykamy ruch statków z powodu wysokich stanów wody. Pilne ładunki i niedotrzymane terminy to są wymierne straty dla przewoźników - mówi kierownik WSA Heidelberg Jörg Huber.

O godz 1.15 w Heidelbergu poziom wody osiągnie stan Najwyższej Wody Żeglownej i żegluga zostanie wstrzymana. Od godz. 3.00 żegluga nie będzie już możliwa także w Heilbronn. Prognoza przewiduje przekroczenie na wodowskazie Gundelsheim poziomu 5 m i niewykluczone jest zamknięcie bram przeciwpowodziowych na kanale bocznym w Ladenburg/ Ilvesheim.

- Przewiduję, że w myśl prognoz na najbliższe dni żegluga zostanie ponownie uruchomiona nie wcześniej jak w sobotę rano - twierdzi Wolfgang Ernst, szef wydziału w Bad Friedrichshall.

źródło: maritimheute.de
Foto: Stadt Heidelberg
#1 | Seehund dnia 03.01.2013 10:59
Jest to wiadomość dość dziwna, gdyż ELVIS podaje, że od niedzieli poziom wód na Neckarze (i nie tylko) systematycznie spada.
#2 | Apis dnia 03.01.2013 11:14
W takim razie albo prognozy się nie potwierdziły, albo źródło rozsyła mailing z powiadomieniami (newsletter) z poślizgiem - dostałem tę wiadomość - datowaną na 2.01.2013 - dziś rano. Potwierdziło tę wiadomość WSV.de http://www.wsv.de...1_2013.pdf więc ją zamieściłem.

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.

Oceny

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?

  PRchecker.info Free counters!
Apis | Alhenag | Absolwenci TZS | Wierzbnik | Rada Kapitanów | PHP-Fusion PL