Ostrzeżenie o mozliwości zjawisk lodowychDrukuj

Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej w Szczecinie informuje, że aktualnie na administrowanych drogach wodnych obserwuje się niekorzystny trend spadkowy temperatury w powiązaniu z sukcesywnym spadkiem temperatury wody w Odrze.

Polskie i niemieckie oficjalne serwisy pogodowe prognozują pojawienie się całodobowych ujemnych temperatur powietrza już od dnia 06.12.2012 r., z jednoczesnym sukcesywnym obniżaniem się temperatur w kolejnych dniach (w niekorzystnym wariancie) do nawet poniżej -10 st. C w 50 tyg. br.).

Obecnie napływające ochłodzenie spowodowało w ciągu kilku ostatnich dni spadek temperatury wody do minimalnego poziomu +2,2 st. C w Gozdowicach, co oznacza, że w najbliższych dniach należy spodziewać się dalszego sukcesywnego spadku temperatury wody w rzece Odrze, przy czym w temperaturze wody oscylującej wokół 0,2 st. C w wodzie zaczynają wykształcać się pierwsze zjawiska lodowe. Jednak czas kiedy to nastąpi będzie zależał od dalszego rozwoju sytuacji meteorologicznej, tj. od długości trwania okresu ochłodzenia i skali spadków temperatur powietrza w tym okresie.

Dlatego też administracja dróg wodnych zwraca się do armatorów, właścicieli i kapitanów statków oraz wykonawców robót hydrotechnicznych oraz właścicieli nabrzeży, portów i przystani o wzięcie pod uwagę obecnej sytuacji oraz monitoring prognoz pogody, temperatur wody i powietrza przy realizacji lub planach dotyczących realizacji prac i przewozów śródlądowymi drogami wodnymi w najbliższym okresie.
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.

Oceny

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?

  PRchecker.info Free counters!
Apis | Alhenag | Absolwenci TZS | Wierzbnik | Rada Kapitanów | PHP-Fusion PL