Odra w pięciu smakach - serwuje RZGW WrocławDrukuj

Tytuł jest dość przewrotną metaforą złożoności relacji rzeki i jej gospodarza we współczesnym świecie i piękno kipiącego kociołka i unoszącej się z niego roziskrzonej pary wraz z paletą zapachów które wymownie wskazują na jego zawartość.

Sam pomysł napisania tego tekstu dość długo nie dawał mi spokoju, a o jego realizacji zadecydował przypadek, a raczej kilka wydarzeń, które w nieuchronnie zmierzającym ku końcowi roku wywołały lekki szok i wstrząsnęły odrzańskim środowiskiem. Niewątpliwie sztandarowym tematem jest ogłoszenie przez Wrocławski RZGW jak to określił „... rozstrzygnięcia międzynarodowego przetargu konkurencyjnego prowadzonego zgodnie z procedurami Banku Światowego”. Stało się to w dniu 26 października br. w siedzibie wrocławskiego Biura Koordynacji Projektu Ochrony Przeciwpowodziowej Dorzecza Odry.

Podpisano tam dwie umowy dotyczące modernizacji Wrocławskiego Węzła Wodnego. W uroczystości podpisania umowy uczestniczyli dyrektorzy Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej we Wrocławiu, Dolnośląskiego Zarządu Melioracji i Urządzeń Wodnych we Wrocławiu, przedstawiciele wykonawców, a także Wojewoda Dolnośląski Aleksander Marek Skorupa, który pełni również funkcję pełnomocnika Rządu RP ds. „Programu dla Odry”.

Umowę tą podpisano pomiędzy Regionalnym Zarządem Gospodarki Wodnej a firmą „Sinohydro Corporation Limited” i opiewa ona kontrakt wart ponad 306 mln złotych. Cały ten ogrom prac powinien zostać wykonany do końca 2014 r. a jak twierdzi inwestor w wyniku zakończonych prac objętych ochroną zostanie ponad 265 tys. osób i 14 tys. hektarów gruntów. Więcej szczegółów i reflekcji w artykule pod tytułem "Odra w pięciu smakach"
#1 | zwierusinski dnia 29.11.2012 19:30
Smak słodko kwaśny nie przypadł ostatnio Polakom do gustu po wpadce na A2.Gorzej jak z kociołka wykipi.

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.

Oceny

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?

  PRchecker.info Free counters!
Apis | Alhenag | Absolwenci TZS | Wierzbnik | Rada Kapitanów | PHP-Fusion PL