Nowy radar rzeczny RHRS-2014Drukuj

Firmy Imtech Marine oraz Furuno zaprezentowały w dniu 16.11.2012 nowy model radaru rzecznego zapewniając, że wyrób dostępny będzie już od grudnia. Zastąpić on ma swego poprzednika RHRS-2005, który jest używany na ponad 4 tys statków śródlądowych i jeszcze do końca roku 2013 będzie w ofercie.

RHRS-2014 to radar z kolorowym wyświetlaczem LCD-TFT ze zintegrowanym panelem dotykowym. Unikalną w ofercie radarów statkowych jest możliwość obsługiwania go za pomocą zewnętrznej myszki, co czyni sprzęt bardzo przyjaznym użytkownikowi. Inne nowe funkcje tego radaru to:
- "system dokowania" umożliwiający podpięcie dwóch odbiorników GPS
- możliwość jednoczesnego śledzenia do 300 punktów AIS
- kolorowy ekran TFT, który wyświetla wyraźny obraz zarówno podczas dnia i nocy
Nowością jest również swoista "czarna skrzynka" czyli slot na dwie karty pamięci SD, na których można przechować do 24 godzin obrazów z radaru.

Więcej informacji zawartych jest w dołączonej do produktu ulotce. Według informacji producenta urządzenie zostało przez WSV (Wasser- und Schifffahrtsverwaltung des Bundes) dopuszczone do użytku na wszystkich wodach śródlądowych Europy. W Niemczech dystrybucją zajmuje się Schiffsausrüster Kadlec & Brödlin a także Engel & Meier. Cena nowego radaru to blisko 15 tys Euro.

Tłum. Andrzej Podgórski
źródło: enav-international.com
imtech.eu
bonapart.de
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.

Oceny

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?

  PRchecker.info Free counters!
Apis | Alhenag | Absolwenci TZS | Wierzbnik | Rada Kapitanów | PHP-Fusion PL