Port Bonn: dwie nowe linie konteneroweDrukuj

Boński terminal kontenerowy Zehnhoff-Söns uruchomił w listopadzie dwa nowe połączenia kontenerowe z Belgią. Od 8.11 oferowane są dwukierunkowe rejsy na trasie Bonn – Zeebrügge, od 13.11 doszło połączenie z lewobrzeżną Antwerpią.

Wyjścia do Zeebrugge odbywają się co tydzień. Jak zapewnia obsługa terminala w razie wzrostu zapotrzebowania połączenia udostępnione zostaną częściej. W Antwerpii zbliża się do końca budowa wielkich terminali na lewym brzegu Skaldy(Schelde) - tzw. "Left Bank". Dwa z nich - Vrasenedock i Verrebroekdock - są już w znacznym stopniu ukończone i to one w pierwszej kolejności staną się celem połączeń z Bonn.

Przy okazji przypomnieć warto, że tzw. "Left Bank" (z ang. - lewy brzeg) w Antwerpii to obecnie największa inwestycja portowa w Europie. Oprócz szeregu basenów i nabrzeży budowana jest nowa śluza, która będzie największą śluzą na świecie.

Podobnie jak obecnie największa i leżąca w tym samym porcie na prawym brzegu Skaldy śluza Berendrecht - będzie mieć pół kilometra długości lecz będzie szersza (68 m) i głębsza (17,8 m) od Berendrechtsluis. Jej budowę rozpoczęto w październiku 2011 roku a oddanie do użytku nastąpi w roku 2016.

I tu refleksja: ta śluza będzie jakieś sto razy większa od naszych Malczyc a powstanie w pięć lat i - w przeliczeniu na skalę przedsięwzięcia - zapewne taniej niż Malczyce... Bo tam nie rządzi wrocławski RZGW...

Opracowanie i tłumaczenie: Andrzej Podgórski
źródło: bonapart.de
porttechnology.org
maritimejournal.com
#1 | 2494 dnia 04.12.2012 09:42
Można tylko jednego słowa użyć po przeczytaniu .
ZAZDROŚĆ ogarnia człowieka jak się czyta .
#2 | vasyld dnia 06.02.2013 07:49
Podobnie się czułem po rozmowie na temat europejskich portów śródlądowych z śp. profesorem Krzysztofem Chwesiukiem, którego konkluzja brzmiała, "u nas, niestety, nigdy takiej infrastruktury nie będzie". I jestem przekonany, że mówiąc nigdy, Pan profesor nie miał na myśli uwarunkowań geograficzno - gospodarczych, a nieudolność władz.

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.

Oceny

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?

  PRchecker.info Free counters!
Apis | Alhenag | Absolwenci TZS | Wierzbnik | Rada Kapitanów | PHP-Fusion PL