II Forum Wodniaków - Warszawa, 18.11.2012Drukuj

Centrum Turystyki Wodnej PTTK przy wsparciu finansowym Ministerstwa Sportu i Turystyki organizuje o godz. 10.00 18 listopada 2012 roku w Warszawie, w Sali „Rzym” Stadionu Narodowego, drugie ogólnopolskie Forum Wodniaków, na które zaprasza żeglarzy, kajakarzy, motorowodniaków oraz przedstawicieli innych form turystyki wodnej skupionych w Polskim Towarzystwie Turystyczno-Krajoznawczym, Polskim Związku Żeglarskim, Polskim Związku Kajakowym, w innych organizacjach zainteresowanych turystyką wodną a także wodniaków niezrzeszonych.

Mamy nadzieję, że z naszego zaproszenia skorzystają również przedstawiciele samorządów terytorialnych, administracji wodnej, i co ważne, nie zabraknie przedstawicieli świata nauki.

Celem forum, jest sprecyzowanie aktualnego stanu turystyki wodnej a także nakreślenie jej perspektyw na najbliższe lata.

Zachęcamy wodniaków z całego kraju do wzięcia udziału w tym przedsięwzięciu i nadsyłanie zgłoszeń na poniższy adres.

Więcej informacji:

Centrum Turystyki Wodnej PTTK
01-871 Warszawa, ul. Kasprowicza 40
e-mail: ctw@pttk.pl tel. 22 25 48 595

3
<
#1 | Rysiek Faron dnia 16.11.2012 06:59
Do andy60 - Panie Andrzeju, z całym szacunkiem, ale na moje rozeznanie nie da rady tego połączyć. Powodów oczywiście jest całą masa. Te, rzucające się, tak "na pierwszy rzut oka" to: zupełnie inne priorytety - w Warszawie to raczej okazjonalne towarzyskie spotkanie, w Łodzi - to już cykliczna impreza - XIV Targi Żeglarstwa i Sportów Wodnych Boatshow 2012. W Warszawie - to raczej spotkanie pasjonatów (?), a w Łodzi duża komercyjna impreza. Dorzucę jeszcze jeden argument przemawiający za brakiem możliwości przeprowadzenia tych dwóch imprez wspólnie: Targi Żeglarstwa i Sportów Wodnych Boatshow (już XIV), to wspaniała wizytówka Łodzi, na którą przyjeżdżają ludzie z całego kraju i z zagranicy. W mojej ocenie impreza porównywalna do tych na Targach Poznańskich. A spotkanie w Warszawie, odbędzie się przecież na Stadionie Narodowym (!), przy wsparciu finansowym Ministerstwa Sportu i Turystyki (!). To, kto do kogo miałby przyjechać? W jednym się z Panem zgadzam, pomimo, że nie wyartykułował Pan tego wprost - po co komu te wszystkie podziały, skoro już na wspomniany wyżej "pierwszy rzut oka" widać, że to mógłby być nasz wspólny społeczny interes. Z perspektywy Bałtyku każdy ciek wodny (rzeki, jeziora itd.) w Polsce i tak znajdzie tam swój "wspólny" dalszy żywot. Z tą tylko uwagą, że jak długo stanowią odrębne byty, tak długo wymagają od nas wielkiej staranności z poszanowaniem ich odrębności. I dlatego twierdzę, (to już tak przy okazji), że wszystkim kwestiami związanymi i z turystyką, i gospodarką wodną powinni się zajmować przede wszystkim Fachowcy-Zawodowcy. Pozdrowienia z Zielonej Góry - niestety nie mam tu ani rzeki, ani jeziora.
Szacunek - Rysiek Faron

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.

Oceny

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?


Free counters!
Apis | Alhenag | Absolwenci TZS | Wierzbnik | Rada Kapitanów | PHP-Fusion PL