Czat

Musisz się zalogować, aby opublikować wiadomość.

tiktak
23.01.2021

Piotrzw
24.12.2020
Na radosny czas Świąt Bożego Narodzenia na wszystkie dni Nowego Roku 2021 najlepsze życzenia dla Kapitana i załogi.

Seehund
20.12.2020

tiktak
07.12.2020

Seehund
24.11.2020

"Za mundurem Panie sznurem."Drukuj

Zbliża się Zjazd Absowentów, który to ma być jednym z elementów uczczenia 60-tej rocznicy powstania Naszej Szkoły.

Chciałbym zaproponować aby Nasi absolwenci - uczestnicy zjazdu wystąpili, a szczególnie na części oficjalnej w jednolitych strojach t.j. w mundurach. Mam tu na myśli reprezentację naszego środowiska a nie zabawę w wojsko. Myślę, że ubiór: czarne buty, granatowe spodnie, biała koszula z pagonami i odpowiednimi dystynkcjami na nich, oraz właściwy krawat dałyby też właściwy obraz zawnętrzny naszej społeczności w tak uroczystej chwili. Sprawa obecności Sztandaru Szkoły jest rzeczą oczywistą.

Jestem dumny, że dane mi było nosić mundur Naszej Szkoły, że pracuję w zawodzie marynarza a przede wszystkim jestem dumny z Naszej Szkoły. Chciałbym w ten sposób wyrazić należny Jej szacunek i cześć.

Zdaję sobie sprawę, że część naszych absolwentów nie pracuje już w zawodzie, a spora część nigdy zawodu nie podjęła, nic jednak nie stoi na przeszkodzie aby w takiej chwili wykazać swoje powiązanie ze Szkołą niosąc na pagonach znczek T.Ż.Ś.

Zjazd będzie odbywał się na terenie Naszej Szkoły, jakże przyjemne byłoby Nasze pojawienie się na Jej terenie w takim ubiorze. Jestem przekonany że wracalibyśmy często wspomnieniami do tej chwili. Nasze Panie na pewno odebrałyby to też we właściwy sposób i liczę na Ich wsparcie.


Bardzo ważnym jest też odpowiedni przekaz medialny takiej uroczystości. Statki szkolne, odpowiednio wyeksponowane i "wystrojone" na tą okazję były by kolejnym elementem promocji żeglugi śródlądowej i mającej się odrodzić Szkoły w nowej szacie.

Co Wy na to?

Pozdrawiam
Czesław Szarek.

Komentarze

Komentarze widoczne dla zalogowanych

Oceny

Ocena zawartości jest dostępna tylko dla zarejestrowanych użytkowników.
Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się by zagłosować.

Żadne oceny nie zostały dodane.