Mgła - jesienna szata AfrodytyDrukuj

Mgła jest odrażająca, całkowicie zasnuwa lub wręcz wymazuje świat, który podczas tego misterium staje się na pół martwy, na pół nieistniejący. Jest bezwzględna jak uczucie, zjawia się i znika kiedy tyko chce. Paraliżuje komunikację lotniczą w kraju, utrudniają jazdę po polskich drogach, uniemożliwia całkowicie poruszanie się po szlakach wodnych.

Jest też intrygujące we mgle to, że choć prawie nic nie widać to staje się wyczuwalny się świeży smak wilgoci. Mgła to jesienne poranne misterium, to liczne pajęczyny w perłowych kropelkach... Mgła to materiał na przejrzyste szaty Afrodyty. W poezji pojawiają się córki porannej mgły, czyli krople rosy które tuż przed świtem pojawiają się na liściach głogu.

Poza tym jest też... piękna, kiedy to jej resztki w porannym słońcu dodają bajkowego koloru liściom. Podczas naszej sentymentalnej podróży udało się nam zobaczyć, poczuć jej smak i uwiecznić prawdziwe piękno polskiej złotej jesieni dodatkowo wzbogaconej o poranną mgłę.


Mgła w śluzie ZwanowiceMgła w Koźlu (Cypel)


Niniejszy temat to pokłosie mojego pobytu na pokładzie zestawu pchanego w rejsie na odcinku Wrocław – Kędzierzyn Koźle z którego niebawem zdam szerszą relację. Podziękowania dla załogo pchacza za umożliwienie odbycia rejsu.

tekst i zdjęcia: Janusz Fąfara
#1 | Wojciech Rytter dnia 30.10.2012 12:13
Dziękujemy Panie Januszu za ciekawe zdjęcia ,kroniki i bieżące informacje.Jest Pan naszym fotoreporterem w Załodze i nie tylko.Zawsze z wielkim zainteresowaniem śledzimy Pańskie artykuły.I tak trzymać.To jest to,co cieszy.
#2 | Seehund dnia 30.10.2012 21:20
Mgła nie musi być odrażająca, może fascynować, ale przede wszystkim stawia wyzwania. Jest utrudnieniem, ale nie przeszkodą dla żeglugi zawodowej. Chyba nie ma lepszego testu z pływania na radarze. Znam kapitanów, którzy mimo lat pływania w ciemnościach, we mgle czują się jak w zadymieniu pożarowym, czyli kompletnie tracą orientację i zachowując się rozsądnie rzucają kotwicę. Większość płynie dalej szukając Afrodyty w jej przejrzystych szatach.
Januszu, to kolejny, piękny fotoreportaż. Przy okazji serdecznie pozdrawiam z 520 km Renu.

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.

Oceny

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Świetne! Świetne! 50% [1 głos]
Bardzo dobre Bardzo dobre 50% [1 głos]
Dobre Dobre 0% [0 głosów]
Średnie Średnie 0% [0 głosów]
Słabe Słabe 0% [0 głosów]

  PRchecker.info Free counters!
Apis | Alhenag | Absolwenci TZS | Wierzbnik | Rada Kapitanów | PHP-Fusion PL