Shoutbox

Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

tiktak
14.09.2020

tiktak
21.08.2020
[https://www.wody.
gov.pl/aktualnosci
/1274-wody-polskie
-uzyskaly-dofinans
owanie-na-rozwoj-o
drzanskiej-drogi-w
odnej-2][/url]

tiktak
10.08.2020

tiktak
04.08.2020
[url][/https://www
.portalmorski.pl/z
egluga/45901-jest-
projekt-uchwaly-ws
-rozbudowy-odrzans
kiej-drogi-wodnej-
na-odcinku-od-malc
zyc-do-lubiaza]

tiktak
04.08.2020
[https://www.porta
lmorski.pl/zegluga
/45876-ruszaja-rem
onty-kanalow-na-sz
laku-wielkich-jezi
or-mazurskich][/ur
l]

Ekskluzywny wrak upiększy KrakówDrukuj

  • mkrakowiak74
  • 10.10.2012 11:39:42
  • 3127 czytań
  •  5 komentarzy
Wiadomo już, komu przeszkadzał "Stefan Batory": Nowa barka, która za rok zacumuje na Wiśle, ma reklamować szklane elewacje budynków, w których rosną kwiaty, owoce, warzywa. Będzie długa, pokryta trawą, a w środku znajdzie się nie restauracja, lecz siedziba firmy Kontrapunkt i punkt wystawienniczy. Inwestycja ma kosztować ok. 6 mln zł.

- Inspiruje nas rzeka. Chcemy, by barka przypominała okręt, który wpadł na mieliznę i zaczął porastać pałką wodną. Tyle że całość ujęta będzie w bardzo nowoczesnej formie - mówi o projekcie barki "Oxala" jego autor Aleksander Mirek, szef firmy architektonicznej Kontrapunkt. Burty będą przypominały szuwary.

Firma prowadzi właśnie rozmowy z plastykiem miejskim o umiejscowieniu nowej barki na bulwarach. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, barka pojawi się między kładką Bernatka a mostem Piłsudskiego (od strony Podgórza) pod koniec 2013 roku. Będzie najpewniej składać się z trzech elementów - łączna długość konstrukcji wyniesie około 120 m. "Oxala" nawiązuje do projektu prowadzonego przez Kontrapunkt od trzech lat.

- Opracowaliśmy projekt elewacji budynku, która składa się z elementów szklanych, w których rośnie rozmaita roślinność. Mogą to być kwiaty albo owoce czy warzywa - tłumaczy Aleksander Mirek.

Odpowiednie temperatura i wilgotność są utrzymywane wewnątrz szklanych bloków dzięki systemowi komputerowemu. Barka "Oxala" ma stać się centrum wystawienniczym tego innowacyjnego projektu. Od strony bulwarów będzie można oglądać właśnie ścianę szklanych bloków z roślinami. Dlaczego to barka ma reklamować projekt?

- Bo można ją obrócić nieco względem stron świata, co w przypadku roślin ma duże znaczenie. Chcemy sprawdzać i testować, jak nasz pomysł się rozwija. Ponadto sądzimy, że bulwary to świetne miejsce do rozwijania nie tylko turystyki w postaci ogródków piwnych, ale też biznesu. Zdecydowaliśmy się jednak na usytuowanie od strony Podgórza, bo jest tu pusto, a my potrzebujemy spokoju - dodaje Mirek.

źródło: krakow.gazeta.pl
#1 | Apis dnia 10.10.2012 11:45

Cytaj

Firma prowadzi właśnie rozmowy z plastykiem miejskim o umiejscowieniu nowej barki na bulwarach.

A więc nie o tym, że jest "potworna" i niepodobna do "krakowskich" barek?" Hmmm....

Proponuję natychmiast ją osnuć pajęczyną i upstrzyć od razu odchodami mew ... Będzie bosko, romantycznie, cisza, spokój, rdza, sztuczne szuwary, sztuczne gówna.... Na nabrzeżu zaś natychmiast postawić przy niej sztuczny Wawel! Taki.... na wpół zburzony najlepiej...
#2 | Trawers dnia 10.10.2012 12:07
Tu mają gotowca: http://www.zeglug...cle_id=472 Grin

www.zegluga-rzeczna.pl/images/beton/betonowiec4.jpg
#3 | marek56 dnia 10.10.2012 17:35
Wyglądem przypomina przerdzewiały tankowiec - bazę "dymiarzy" z filmu "Wodny świat". Teraz już wiecie jak ma wyglądać tradycyjna barka wg miejskiego plastyka.
O to właśnie Kraków.
#4 | multinet2000 dnia 11.10.2012 11:39
Czy tam w Krakowie nie eksperymentują z jakimś "ziołem". A może już rozum postradali. Nie podobała się nam wszystkim "instalacja" z barką-restauracją przed Wawelem? "Przeszło" w miarę bezboleśnie. To wymyślili już taki odjazd, że głowa mała!!! Żeby się to tylko nam do Wrocławia nie przeniosło. Może to być zaraźliwe
#5 | koj dnia 11.10.2012 12:41
Proszę zobaczyć jak się robi pijar dla nawet poronionego projektu. Rok wcześniej ukazują się artykuły w prasie na temat projektowanej barki, trwa "dyskusja" itp. ... ale temat jest oswajany z opinią publiczną. Tego elementu brakło przed zacumowaniem "barki" bod Wawelem.

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.

Oceny

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?

  PRchecker.info Free counters!
Apis | Alhenag | Absolwenci TZS | Wierzbnik | Rada Kapitanów | PHP-Fusion PL