Port w Minden chce osiągnąć 100 000 TEUDrukuj

W ubiegłym roku w Porcie Przemysłowym Nr.II w Minden zostało przeładowanych - przy pomocy mobilnych urządzeń przeładunkowych - łącznie 81 638 TEU. Jednostka TEU odpowiada kontenerowi 20-to stopowemu (Twenty-foot Equivalent Units). Do końca sierpnia 2012 przeładunek kontenerów tutaj osiągnął 74 112 TEU, co pozwala sądzić że do końca br. przekroczona zostanie ilość 100 000 TEU.

- Przeładunek kontenerów w Porcie Przemysłowym Nr.II w Minden rozwija się w dalszym ciągu pomyślnie - stwierdza Joachim Schmidt, dyrektor Mindener Hafen GmbH.

Aktualnie wielkość przeładunków jest o 48% wyższa niż w porównywalnym okresie z poprzedniego roku. Jeżeli koniunktura od września do grudnia pozostanie na tym samym poziomie co w ubiegłym roku, to można się liczyć z tym że całkowity przeładunek zwiększy się o 30% w stosunku do roku 2011. Port w Minden osiągnie przypuszczalnie już w tym roku ilość przeładunków w systemie kombinowanym przewidziany dopiero na rok 2017.

Obecnie w Porcie Przemysłowym Nr.II obsługuje się każdego tygodnia cztery kompletne pociągi i pięć jednostek pływających. Tym samym możliwości przeładunkowe tego portu zostały wyczerpane. Klienci zainteresowani wyższymi przeładunkami z wagonów kolejowych - z uwagi na ograniczoną powierzchnię placów składowych - muszą pocieszać się tylko tym, aby jak najszybciej oddano do eksploatacji planowany Terminal RegioPort Weser. Dopiero po zrealizowaniu wszystkich projektów portowych, Minden może stać się portem przeładunkowym o największym znaczeniu w regionie.

źródło: maritimheute.de
Tłum. Mirek Rajski
foto: regioport-weser.de, Wikipedia
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.

Oceny

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?

  PRchecker.info Free counters!
Apis | Alhenag | Absolwenci TZS | Wierzbnik | Rada Kapitanów | PHP-Fusion PL