Bus wjechał do rzeki - wstrzymana żegluga na OdrzeDrukuj

Kierowca samochodu dostawczego tak zawierzył nawigacji GPS, że wjechał prosto do Odry. Mężczyźnie udało się bezpiecznie opuścić pojazd. Do niecodziennego zdarzenia doszło w nocy ze środy na czwartek przy przeprawie promowej niedaleko Zdzieszowic. Mężczyzna prowadzący Mercedesa Sprintera twierdzi, że nawigacja nie wskazywała przeprawy promowej, ale most na rzece. Jako, że prowadził auto nocą nie zauważył, że nawigacja prowadzi go prosto do rzeki.

Ze względu na przeszkodę, która mogłaby zagrozić przepływającym szlakiem statkom zadecydowano o zamknięciu części szlaku żeglownego do czasu wyciągnięcia samochodu z rzeki. Poszukiwania zatopionego auta trwały kilkadziesiąt godzin. Do akcji włączyli się nurkowie straży pożarnej oraz pracownicy Urzędu Żeglugi Śródlądowej. Na zatopiony samochód dziś rano natrafili pracownicy urzędu żeglugi śródlądowej.

- Prowadziliśmy po dnie rzeki linę tzw. trałówkę - mówi Mariusz Przybylski, dyrektor urzędu. Miejsce, gdzie zlokalizowano zatopiony samochód, potwierdzili nurkowie straży pożarnej.

- Strażacy biorą udział w akcji wyciągania samochodu na brzeg. Do czasu zakończenia akcji ruch żeglugowy na odcinku Odrzańskiej Drogi Wodnej od śluzy Januszkowice do śluzy Krępna jest wstrzymany - mówi Łukasz Olejnik, dyżurny Wojewódzkiego Stanowiska Koordynowania Ratownictwem w Opolu.

Starosta Krapkowicki informuje, iż decyzją Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej we Wrocławiu przeprawa promowa w Zdzieszowicach będzie nieczynna do 10.10.2012 r., tj. do czasu usunięcia ewentualnych przeszkód ze szlaku.

#1 | Apis dnia 05.10.2012 17:50
Tak to jest jak włączając GPS wyłącza się rozum... Chyba że chciał spróbować tak:
http://www.youtub...re=related
#2 | matros dnia 05.10.2012 19:35
kiedyś kobita w Berlinie tak ufała nawigacji ,że wjechała na schody prowadzące do metra , nie mogli jej wyciągnąć z auta , bo auto ledwo co wjechało w to wejśćie i nie można było otworzyć drzwi , jest tak jak pisze Apis. Pozdrawiam wszystkich z Europortu

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.

Oceny

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?

  PRchecker.info Free counters!
Apis | Alhenag | Absolwenci TZS | Wierzbnik | Rada Kapitanów | PHP-Fusion PL