Czat

Musisz się zalogować, aby opublikować wiadomość.

tiktak
23.01.2021

Piotrzw
24.12.2020
Na radosny czas Świąt Bożego Narodzenia na wszystkie dni Nowego Roku 2021 najlepsze życzenia dla Kapitana i załogi.

Seehund
20.12.2020

tiktak
07.12.2020

Seehund
24.11.2020

Informacja o pracy Stowarzyszenia AbsolwentówDrukuj

- Zjazd A.bsolwentów

Koledzy Absolwenci. Chciałbym przedstawić najważniejsze zadania jakie obecnie realizujemy

- Zjazd Absolwentów
-----------------
Jest to dla nas ogromne wyzwanie.Nie posiadamy przecież bazy w postaci szkoły z całym dobrodziejstwem sekretariatu i administracji, bardzo pomocnym w tak dużym przedsięwzięciu.Na szczęście mamy wspaniałych ludzi, którzy podjęli się tego zadania. Zarząd stow.powołał kol. czł.zarządu Henryka Pierchałę na przewodniczącego Komitetu Organizacyjnego Zjazdu,a ten zorganizował Komitet w składzie:
- Henryk Pierchała - przewodniczący
- p.Barbara Zelkowier
- p. Zbigniew Priebe
- p.Krzysztof Brzozowski
- p.Jerzy Bartoszek
- p.Jacek Mączyński
Do mnie należy załatwianie spraw formalnych,czyli umów,zezwolen,sponsorów oraz wszystkiego czym szanowny Komitet uzna za stosowne mnie obarczyć.


Program zjazdu jest podany w internecie na wszystkich "naszych"stronach oraz bardzo ładnie wydanych ogłoszeniach w formie plakatu.Plakaty przygotował Jurek Misztal, który oprócz tego zaopatruje nas w papier firmowy, wizytówki,generalnie w materiały, bez których ciężko by nam było funkcjonować.

Myślę,że najważniejsze jest,że zjazd odbędzie się w NASZEJ SZKOLE.Dzięki bardzo przyjaznemu -jak już wcześniej miałem okazję wspomnieć-nastawieniu obecnych administratorów kompleksu przy Brucknera 10,część oficjalna zjazdu odbędzie się w auli szkolnej, a następnie na obiad przeniesiemy się do internatu. W ramach części oficjalnej planujemy odkrycie umieszczonej na budynku szkoły tablicy pamiątkowej informującej, że w tym gmachu od (-) do (-) znajdowała się największa w Europie Szkoła Zeglugi Śródlądowej.Jest to idea, która przyświecała mi od samego powstania Stowarzyszenia.Mam już ustaloną z dyrekcją ZS nr XIV technikę wykonania, nie ukrywam,że szukam sponsora. Gdyby ktoś z kolegów zechciał pomóc nam w tym bardzo szczytnym przedsięwzięciu,proszę o kontakt

Z przyjemnością informuję ,że w ramach obchodów 60-lecia Szkoły chcemy też pomóc pp.Irenie i Pawłowi Talik w wydaniu drukiem wspaniałej książki o historii naszj szkoły oracowanej przez p.Pawła.Książka znajdzie się w materiałach zjazdu i na pewno będzie ich ozdobą.

Po zakończeniu części oficjanej odbędzie się zebranie Stowarzyszenia Absolwentów,do którego mam nadzieję w międzyczasie wszyscy absolwenci-uczestnicy zjazdu zdążą się zapisać. Po obiedzie,ok godz.16.00 spotykamy się w ogródku CK przy pl.Piłsudskiego(dawny pl.Gotwalda)a od godz.19.00 na balu w lokalu pod tym samym adresem.

Uwaga: Nie jest prawdziwą informacja o możliwości rezerwowania noclegów w internacie przy Toruńskiej. Istnieje szansa załatwienia dość tanich noclegów w innym miejscu, prosimy jednak o odpowiednio wczesne deklaracje. Tak samo prosimy o wcześniejsze zgłoszenia kolegów, którzy chcą wykupić obiad w internacie dla osoby towarzyszącej. To jednak wystarczy uczynić na ok.15 dni przed zjazdem.

Drugi dzień Zjazdu chcemy połączyć z równolegle odbywającymi się i również przez nas organizowanym DNIAMI ODRY we Wrocławiu.Imrezę tą wpółorganizujemy z U.Ż.Śr i przedsiębiorstwami żeglugowymi na czele z Odratransem. Chcemy przywrócić wrocławianom,a zwłaszcza władzom stolicy Dolnego Śląska Swiadomość, że WROCŁAW LEŻY NAD ODRĄ. Brak tej świadomości od kilkudziesięciu lat, skutkował największą w historii powodzią w 1997r. Dzięki wspaniałej postawie ówczesnych władz, miasto uniknęło większej tragedii. Niestety - Polak jeszcze raz nie okazał się mądry po szkodzie i po kilku latach likwidujemy jedyne w Polsce technikum, szkolące min.specjalistów budownictwa wodnego. Jednym z celów działalności naszego Stowarzyszenia jest budzenie tej swiadomości.

I tu przejdę do następnego z naszych kluczowych zadań tj.odtworzenia szkolnictwa żeglugowego na terenie Wrocławia. Dzięki ogromnym wysiłkom Stowarzyszenia a zwłaszcza kol.H.Pierchały, J.Bartoszka, Zb.Deniusza, J.Pysia oraz organizującego bardzo ważny lobbing w politycznym środowisku Wrocławia P. Rybickiego, jesteśmy coraz bliżej powołania TŻŚ przy ulicy Mł.Techników.

Na koniec kilka spraw organizacyjnych.Podpisaliśmy już umowę najmu lokalu na siedzibę Stow.w internacie przy ul.Toruńskiej.Chociaż na "starych śmieciach", to niestety nie za darmo. Jest to stałe obciążenie, które udźwigniemy tylko przy Waszej pomocy. Składki członkowskie, nawet w tak symbolicznej wielkości (5zł/mc)wpłacane przez Was pomogą nam utrzymać ten "przyczółek".

Bardzo dziękujemy kolegom, którzy wspomogli działalność Stowarzyszenia wpłatami darowizn czy - jak jeden z członków Zarządu - regulując dług za wynajem lokalu na zebranie Zarządu, kiedy nasza kasa była jeszcze absolutnie pusta. Nie wymieniam tu nazwisk, ponieważ nie ustaliłem tego ze wspomnianymi kolegami. Jeśli tylko nie wyrażą sprzeciwu - uczynię to z ogromną przyjemnością. Zapraszam wszystkich naszych członków i sympatyków do zaglądania na strony zarówno naszą sztandarową (chociaż wciąż dążącą do doskonałości) www.stowarzyszenie.eu, jak również Wieśka i Andrzeja i zapisywania się na Zjazd.

Pozdrawiam gorąco wszytkich członków i sympatyków naszego Stowarzyszenia w kraju i za granicą (Roman,obiecuję, że będziemy częściej informować co robimy), z nadzieją b.licznego spotkania 30 czerwca.

Waldemar Rybicki

Komentarze

Komentarze widoczne dla zalogowanych

Oceny

Ocena zawartości jest dostępna tylko dla zarejestrowanych użytkowników.
Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się by zagłosować.

Żadne oceny nie zostały dodane.