Parada łodzi w Brzegu. Otwarto przystań nad OdrąDrukuj

W sobotę 15.09.2012 punktualnie o godzinie 16.00 na maszcie w brzeskiej marinie zaczęła powiewać bandera, a chwilę później zgromadzeni na brzegu mieszkańcy obejrzeli paradę łodzi. Przystań w Brzegu była dotąd marzeniem dla amatorów sportów wodnych, którzy przez ostatnie 30 lat nie mieli gdzie zwodować łodzi, zacumować żaglówki czy wysiąść z kajaku.


Marina powstała na wysokości Zamku Piastów Śląskich. Budowa kosztowała ponad 3 mln złotych. Oprócz pomostu dla mniejszych jednostek i peronu dla statków jest też slip oraz hangar na sprzęt.


Dzisiejszemu otwarciu towarzyszyły koncerty zespołów Pod Masztem, Znienacka Project i Za Horyzontem, występy brzeskich zespołów i pokazy ratownictwa WOPR, ale największą atrakcją były przejażdżki galarami, motorówkami, żaglówką czy katamaranem.

Wiele osób dopytywało przy okazji: czy tak będzie co weekend? W tym roku na pewno nie, bo sezon wodniacki właśnie się kończy. A popularność sportów wodnych będzie można sprawdzić wiosną. Wtedy dużo będzie zależało od właścicieli łodzi, firm czy stowarzyszeń organizujących spływy i rejsy, które będą miały okazję udowodnić, że przystań rzeczywiście była miastu potrzebna.

źródło: nto.pl
fot. J. Staśkiewicz
#1 | Apis dnia 17.09.2012 20:00
Zainteresowanie rejsami po Odrze na pokładzie dwóch galarów ze Ścinawy Polskiej k/Oławy było ogromne. Całą niedzielę do wieczora pływały z kompletem pasażerów.

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.

Oceny

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?

  PRchecker.info Free counters!
Apis | Alhenag | Absolwenci TZS | Wierzbnik | Rada Kapitanów | PHP-Fusion PL