Wypadek na Renie w BazyleiDrukuj

Podczas zderzenia kontenerowca z kutrem pomiarowym na Renie w Bazylei, jeden z jej członków załogi wypadł za burtę i uchodzi za zaginionego. Belgijski kontenerowiec uderzył w hamburski kuter pomiarowy, na którym znajdowały się cztery osoby niemieckiej załogi i spowodował jego przewrócenie się. Jedna osoba nawet po kilku godzinach poszukiwań nie została odnaleziona. Praktycznie nie ma już żadnej nadziei na odnalezienie jej przy życiu. Drugi obywatel Hamburga walczy ze śmiercią. Ratownicy z wielkim trudem zdołali go reanimować. Leży na oddziale intensywnej terapii.

Wypadek wydarzył się w piątek ok. godz. 10. przed południem w pobliżu mostu Schwarzwaldbrücke w Bazylei. Kuter należał do Hafen City Universität Hamburg (HCU). Na jego pokładzie znajdowało się trzech pomiarowców i sternik. Hamburscy członkowie załogi zostali wynajęci przez Urząd Budowlano - Komunikacyjny w Bazylei aby przetestować nowe technologie jak najlepiej wymierzyć szlak żeglowny na Renie.

- Aby uratować zaginionego dołożyliśmy wszelkich możliwych starań, jednak w końcu musieliśmy zrezygnować. Ren w Bazylei jest bardzo mocny, płynie z ogromną prędkością. Kto wypadnie za burtę nie ma właściwie szans - mówi komisarz kryminalny Peter Gill z bazylejskiej prokuratury.

Władze szwajcarskie natychmiast powiadomiły ambasadę niemiecką w Bern, która weszła w kontakt z rodzinami załogi kutra roztaczając nad nimi wszechstronną opiekę. Obydwaj lekko ranni hamburczycy zostaną jak najszybciej przesłuchani, aby pomóc w wyjaśnieniu przyczyn wypadku. Nikt z załogi belgijskiego kontenerowca, który płynął pusto w górę rzeki - czyli wystawał wysoko ponad lustro wody - nie został ranny. Naoczni świadkowie zaalarmowali natychmiast policję, inni rzucali na wodę rozmieszczone wzdłuż Renu koła ratunkowe.

Hamburski kuter pomiarowy przybył do Bazylei na początku tygodnia i miał następne dwa tygodnie pracować na Renie w Bazylei.
Mirek Rajski
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.

Oceny

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?

  PRchecker.info Free counters!
Apis | Alhenag | Absolwenci TZS | Wierzbnik | Rada Kapitanów | PHP-Fusion PL