Zespół Szkół Żeglugi Śródlądowej ma dyrektoraDrukuj


Starosta Artur Widłak wraz z członkami Zarządu Powiatu wręczył powołania na stanowisko dyrektorów placówek edukacyjnych w powiecie Kędzierzyńsko-Kozielskim, wśród nich dla Agnieszki Kossakowskiej, która objęła tę funkcję w Zespole Szkół Żeglugi Śródlądowej.

W szkole tej po raz pierwszy od wielu lat do klasy o specjalności technik żeglugi śródlądowej zgłosiło się tylu chętnych uczniów, że utworzono dwa oddziały, co jest wielkim sukcesem w dobie powszechnej mizerii polskiej żeglugi śródlądowej. Gdyby w ślad za tym przyszła nowa jakość w szkoleniu praktycznym na statku szkolnym "Sucharski" i właściwym wykorzystaniu faktu jego posiadania - polscy armatorzy śródlądowi mogliby być spokojni o nowe kadry. Jest też w Zespole Szkół Żeglugi Śródlądowej klasa stoczniowa – 16 chłopców kształcić się będzie w zawodzie montera kadłubów z czego najbardziej zadowolona będzie zapewne stocznia Damen Shipyard Koźle.

#1 | Trawers dnia 31.08.2012 09:38
Statek szkolny "Sucharski" (ex "Młoda Gwardia" ), który w październiku 2009 opuścił stocznię Damen po kapitalnym remoncie - dziś wygląda niemal tak jak przed nim, co nie świadczy dobrze ani o załodze ani o armatorze. Widać to było szczególnie ostro podczas rejsu z "Morsami Dębowa" jesienią ubiegłego roku i podczas tegorocznego, wyjazdowego posiedzenia Rad Gospodarki Wodnej Regionów Wodnych Małej Wisły i Górnej Odry w czerwcu.
#2 | przylodz dnia 31.08.2012 20:07
Kto wie, czy poproszony o to, nasz Kapitan Andrzej Podgórski nie podjął by się poprowadzenia ku świetlanej przyszłości tego szacownego statku. Wszak ma wieloletnią praktykę (także na nim) i co najważniejsze, ogromną wiedzę, którą zapewne chętnie podzieilłby się z adeptami sztuki łodziarskiej
#3 | Wojciech Rytter dnia 02.09.2012 06:55
Panie Adamie. Popieram i jeszcze raz popieram. Nasz Kapitan to Wielki Autorytet i kopalnia wiedzy. Jesteśmy pewni, że doskonale pokieruje młodzieżą. Pozdrawiam. Wojtek z Danusią.
#4 | Pawko dnia 02.09.2012 20:23
Bravo widze, ze bardzo malo wiesz a udajesz cwaniaka na temat remontu "Suchara". Rok temu skonczylem Żegluge w Koźlu wiec widzialem nasze miejsce praktyk przed i po remoncie, no wiec podczas remontu ktory wyniosl prawie milion zlotych Sucharski z pochylni zszedl ze sterami hydrauliczmy, kapitalnym remontem dwoch silnikow delfinow, z 2 kajut zrobiono oczyszczalnie sciekow, swietlica ma teraz rzutnik, nowe stoly i krzesla, kuchnia jest wyposazona w nowy sprzet, na gornym pokladzie zrobiono krzeselka, zamontowano tez radar i co najwazniejsze wymieniono tez po czesci poszyczie kadluba. Pozdrawiam
#5 | Trawers dnia 02.09.2012 21:22
Chyba nie czytasz ze zrozumieniem: napisałem, że dziś "Suchar" wygląda jak przed tym remontem: kuchnia nie działa, uczniowie żrą suchy prowiant na rejsach, oczyszczalnia włącza się z ogromnym hałasem w środku nocy i nikt nad tym nie umie zapanować - ponadto dlaczego zrobiono ją kosztem dwóch kajut zamiast w byłej ładowni (magazynku pod tym nowym, zadaszonym pokładzikiem z krzesełkami). Jak wysiądzie ster hydrauliczny nie ma możliwości przełączenia na sterowanie ręczne... Dziobowy Puck nie działa (a raczej nikt nie umie go uruchomić) i kotwice ciągnie się ręcznie. Aby rzucić kotwice rufowe trzeba polać windy wodą, bo rdza trzyma wszystko tak mocno, że kotwice nie chcą spaść - zero smarowania, zero konserwacji. Po prostu nie ma tam gospodarza i tyle. Ohydnie i koślawo domalowane słowa "Major" przed "Sucharski" dobitnie odzwierciedlają bylejakość na pokładzie... Wstyd.

www.zegluga-rzeczna.pl/images/news/suchar3.jpg

BTW: a gdzie najdalej popłynęliście na praktyce? Kłodnica? Januszkowice?
#6 | koj dnia 03.09.2012 09:52
Wyjątkowo ochydny napis...statek zapuszczony, załoga rozpuszczona.
Zawsze dziwił mnie lekceważący stosunek w TŻŚ do praktyk i warsztatów. Zawsze to było jakieś niechciane dziecko w systemie edukacyjnym.
Nawet przedmioty zawodowe były traktowane raczej lekko.
Dziwi mnie to, bo statek i TŻŚ idealnie nadaje się na ambasadora Koźla.
I jeszcze jedno - nie konkurować z ogólniakami, a jeśli już to nie liczbą absolwentów, którzy ukończyli studia lecz liczbą absolwentów, którzy pracują.
#7 | januszbn dnia 04.09.2012 17:15
W czerwcu miałem okazję dokładnie obejrzeć "Łokietka", na początku lipca "Sucharskiego" przy okazji jego wizyty w gliwickim porcie. "Łokietek" - bardzo ładny stateczek ..., a "Sucharski"?, cóż ... był w Gliwicach
http://www.youtub...ature=plcp
#8 | Apis dnia 05.09.2012 14:28
Janusz sprowokował do porównań... Żałuję, że nie zachowały się moje fotki gdy byłem kapitanem na "Młodej Gwardii"... Prezentowała sie równie dobrze jak dziś "Łokietek" (kliknięcie powiększa obrazek):

www.zegluga-rzeczna.pl/images/lokietek1.jpg

www.zegluga-rzeczna.pl/images/lokietek2.jpg

www.zegluga-rzeczna.pl/images/lokietek3.jpg

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.

Oceny

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?

  PRchecker.info Free counters!
Apis | Alhenag | Absolwenci TZS | Wierzbnik | Rada Kapitanów | PHP-Fusion PL