Duisburg - jedna ze śluz do przeglądu, druga wraca do służbyDrukuj

Od poniedziałku 27.08.2012 zbudowana w latach 1926-28 śluza Ruhrschleuse Duisburg została wyłączona z ruchu, odpompowana i poddana rutynowej kontroli, która przeprowadzana jest regularnie co 6 lat. Celem jest wykrycie ewentualnych uszkodzeń murów oraz urządzeń technicznych. Przez najbliższe 5 tygodni skontrolowane zostaną wszystkie elementy komory - w szczególności wrota, kanały napełniania/opróżniania oraz polery cumownicze.

Ruhrschleuse Duisburg należy do najdłuższych śródlądowych sluz w Niemczech. Jej długość wynosi 311 m, szerokość to 12.8 m. Przez tę śluzę prowadzi trasa na kanał Rhein-Herne oraz do portu Rhein-Ruhr-Hafen w Mülheim. Podczas jej zamknięcia cały ruch skierowany zostanie przez śluzę Duisburg-Meiderich.

Natomiast Wasser- und Schifffahrtsamt Duisburg-Rhein informuje, że śluza Brienen od 30.08. będzie znów czynna po remoncie jakiemu została poddana w wyniku przeprowadzonej w marcu rutynowej inspekcji. Wykryto wówczas uszkodzenia w obrębie wrót. Uszkodzenia nie były poważne i pozwoliły na ich usunięcie w przeciągu minionego tygodnia. We wtorek 28.08 zdjęte zostały grodze w dolnych i górnych wrotach i śluza rozpoczęła normalną pracę w obsłudze głównie ruchu turystycznego. Zapewnia się, że w najbliższych dwóch latach śluza pracować będzie normalnie, choć dalsze prace konserwacyjne będą w tym czasie kontynuowane.

źródło: wsv.de-408_2012, wsv.de-407_2012
tłum. A. Podgórski
#1 | Willy64 dnia 29.08.2012 21:25
Maleńkie sprostowanie - zamknięcia remontowe na budowlach hydrotechnicznych w tym na głowach śluz,to nie grodze lecz szandory Smile
#2 | Apis dnia 29.08.2012 21:36
W oryginale: Dammbalken - dzięki za uzupełnienie Grin

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.

Oceny

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?

  PRchecker.info Free counters!
Apis | Alhenag | Absolwenci TZS | Wierzbnik | Rada Kapitanów | PHP-Fusion PL