Basen na barce z widokiem na WawelDrukuj

Basen w barce pływającej na Wiśle działa. Właściciel Plaży dostał wszystkie niezbędne pozwolenia i tylko czekał na sprzyjającą pogodę. Jest to jedyna w Polsce pływająca barka z basenem, dodatkowo w centrum Krakowa. Basen o wymiarach: 25 metrów długości, do 2 metrów głębokości czynny jest w każde słoneczne dni od 11 do 19. Jednorazowo może skorzystać z niego 30 osób. Kwota, która pozwoli na zabawę w wodzie i leżakowanie wynosi 20 zł za godzinę. Rodzice za dzieci do lat 10 zapłacą połowę mniej. Wielu uważa, że to jednak za drogo.

– Czyli czekaliśmy dwa lata na to, aż w pływającym na Wiśle basenie będzie można się choć raz zamoczyć no i dziś dowiadujemy się, że będzie można, ale za 20 zł za godzinę. Godzina na pełnowymiarowym basenie pływackim kosztuje normalnie ok. 10 zł, całoroczny wstęp na teren Zakrzówka 110 zł. Nie rozumiem więc kto ma być grupą docelową i nie spodziewam się tłumów – pisze Emila na Facebooku „Plaży”.

– Zarabiam powyżej średniej krajowej. Ale nawet mieszkając w Wiedniu i pływając w analogicznym basenie na Dunaju nie płaciłem 20zl/h – pisze Patryk. Natomiast Magda uważa, że „za lans trza płacić ;)”.

Nie zgadza się z tym Małgorzata Czech, menadżer klubu Plaża Kraków.

– Sadzę, że cena jest adekwatna do możliwości, jakie stwarza basen na barce. Dodatkowo przeznaczamy znaczną pulę wejściówek, można będzie je zdobyć śledząc Facebook oraz stronę internetową. I jak zapewnia, basen nie świeci pustkami.

– Frekwencja dopisuje, pomimo tego, że mamy za sobą dopiero dwa dni działania basenu. Byliśmy gotowi już wcześniej, ale niestety pogoda uniemożliwiła nam pracę. I mamy nadzieję, że z każdym dniem będzie coraz więcej gości – mówi Małgorzata Czech.

lovekrakow.pl
fot. Andrzej Banaś, Jacek Smoter
#1 | mefiu dnia 22.08.2012 10:49
jeśli to płynie godzine i można się kompać to nie jest to dużo 20zł. fajny statek pasażerski Smile
#2 | Apis dnia 22.08.2012 11:39
To coś nigdzie nie pływa i nie jest statkiem pasażerskim: stoi zacumowane na stałe. Określenie "na pływającej barce" należy rozumieć jako "barce, która utrzymuje się na wodzie".
#3 | mlody6825 dnia 22.08.2012 12:42
No cóż,chcemy być bardziej europejscy,niż Europejczycy.
W nadmorskich kurortach w Hiszpanii(Valencja,Alicante) wejściówka na pełnowymiarowy basen wynosi 4 euro(NA CAŁY DZIEŃ!!!)Najważniejsze to "trzepać kasiurke,no nie!!!"
#4 | koj dnia 22.08.2012 13:44
Brzydkie to to.Sad
#5 | Apis dnia 22.08.2012 21:01
Pomysł nienowy... Juz przed wojną.... w małym Brzegu...

www.zegluga-rzeczna.pl/images/news/marina_brzeg/przystan1.jpg

To co widac u dołu to własnie pływający basen kąpielowy. Ciekaw jestem ile Niemiaszki liczyły za godzinę....
#6 | grzechotnik dnia 23.08.2012 17:27
zazdrość przez was przemawia panowie
#7 | tricity dnia 28.08.2012 17:17
Osiem euro , kosztuje cały dzień dla cztero osobowej rodziny na basenie w Duisburgu Smile W zeszłym roku siedem .Dodam tylko przebieralnie , wc , prysznic za darmo , leżaki za zwrotną kaucję .... EUROPA ? tak ale nie po naszej stronie Odry.

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.

Oceny

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?

  PRchecker.info Free counters!
Apis | Alhenag | Absolwenci TZS | Wierzbnik | Rada Kapitanów | PHP-Fusion PL