Wodna Masa Krytyczna popłynęła WisłąDrukuj

W niedzielę po południu swoje kajaki, pontony, materace i inne alternatywne środki transportu zamoczyli w wodach Wisły uczestnicy drugiej już Wodnej Masy Krytycznej. Spod AWF AZS dopłynęli aż w okolicę ulicy Podgórskiej.

Dotychczas masa krytyczna mieszkańcom Krakowa kojarzyła się z tłumem rowerzystów mknących na swoich jednośladach ulicami miasta. Jednak po tym jak krakowska artystka Cecylia Malik zaproponowała krakowianom wspólny spływ Wisłą, wszystko odwróciło się do góry nogami. Pierwsza Wodna Masa Krytyczna odbyła się pod koniec czerwca. Wówczas była związana z artystycznym projektem Cecylii Malik "6 rzek".

Pomagająca jej wtedy podczas organizacji Małgorzata Nieciecka postanowiła kontynuować ideę pływania Wisłą. Tym samym w niedzielę kilka minut po godzinie 15 spod AWF AZS kilkadziesiąt tratw, kajaków, materacy i pontonów popłynęło w kierunku centrum Krakowa.

- Po raz kolejny chcemy zwrócić uwagę na potencjał rzeki i przywrócić ją mieszkańcom - mówi Małgorzata Nieciecka, organizatorka imprezy, która w Radiofonii prowadzi audycję Temat Rzeka. Ubolewa, że obecnie tramwajami wodnymi i statkami po Wiśle pływają głównie turyści. Dla mieszkańców są one za drogie, co gorsza, w te wakacje zamknięto działającą przy moście Dębnickim wypożyczalnię kajaków, jedyną położoną w centrum miasta. - Mamy nadzieję, że wodna masa stanie się kolejną świecką tradycją w Krakowie. Kolejne imprezy z tego cyklu planujemy zorganizować we wrześniu, a potem za rok w wakacje - zdradza organizatorka.

źródło: krakow.gazeta.pl, fot. Jakub Ociepa / Agencja Gazeta
#1 | kaczor_g dnia 20.08.2012 10:07
Jakoś nie widać tej Masy... Ktoś to widział?
A swoją drogą to ciekawy pomysł na wrocławskie podwórko.
Tylko o co taka masa ma walczyć?
- O otwarcie śluzy Mieszczańskiej - podobno już gotowej http://www.gazetawroclawska.pl/artyku...komentarze
- zakończenie prac przy stopniu Malczyce?
- czy o np zwiększenie opadów (do Najwyższego)
- czy o co?

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.

Oceny

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?

  PRchecker.info Free counters!
Apis | Alhenag | Absolwenci TZS | Wierzbnik | Rada Kapitanów | PHP-Fusion PL