Montaż nowego mostu we FrankfurcieDrukuj


Nowy "Most Wschodni" na Menie we Frankfurcie powyżej Deutschherrnbrücke zostanie w dniach 21-22.08.2012 umieszczony na przyczółkach. Montowany przez ostatnie pół roku na lądzie tuż przy wejściu do portu (Hochkai) otrzymał w tym tygodniu "ostatni szlif". Przęsło mostu ma długość 175 m, szerokość i wysokość 25 m oraz wagę 2800 t.


Po przetransportowaniu z miejsca budowy na miejsce przeznaczenia (ok. 300 m) przęsło mostu zostanie za pomocą dwóch sprzężonych (bliźniaczych) barek firmy Sarens z Holandii nasunięte na przyczółek przeciwległego brzegu a następnie bardzo dokładnie umieszczone w odpowiedniej pozycji.

Aby operacja mogła być wykonana - ruch statków na drodze wodnej Menu od Deutschherrnbrücke (km 36,6) do Śluzy Offenbach (km 38,4) będzie całkowicie zamknięty na ok. 33 godziny (od wtorku 21.08 godz. 5.00 do środy 22.08 godz. 14.00). Wykonawca zobowiązał się do przeprowadzenia montażu mostu bez jakichkolwiek przerw i liczy na korzystne warunki pogodowe.

Informacja o zamknięciu szlaku została upubliczniona - m.in. w serwisie ELVIS. Więcej informacji o nowym moście na stronie projektu: neue-mainbruecke-frankfurt.de.

Czasowe zamknięcie żeglugi na Menie wykorzysta WSA Aschaffenburg do przeprowadzenia naprawy wrót śluzy Wallstadt. Doszło tam - jak ustalili nurkowie - do poluzowania się śrub dolnego łożyska wrót ("zawiasu") co grozi jego wypadnięciem i całkowitym unieruchomieniem wrót a to z kolei skutkowałoby wyłączeniem śluzy z użytku na dłuższy czas.

Operacja wymiany łożyska zostanie przeprowadzona 22.08 w godz. 6.00 - 18.00. Dzięki połączeniu terminów zamknięcia ruchu śluza Wallstadt może być naprawiona bez generowania "korków" w ruchu statków.

źródło: wsv.de/388_2012, wsv.de/389_2012
tłum. A. Podgórski
#1 | tomil dnia 17.08.2012 19:42
Można szybko i sprawnie? Czy trzeba jak na WPW remontować 2 śluzy przez cały sezon żegugowy?
Pozdrawiam
tomil

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.

Oceny

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?

  PRchecker.info Free counters!
Apis | Alhenag | Absolwenci TZS | Wierzbnik | Rada Kapitanów | PHP-Fusion PL